شنبه، 18 آذر 1402 - 15:50

کارخانه کانفکشنری زرکام همردیف مدرن ترین های جهان

وزیر صمت از طرح‌های توسعه و پروژه های دانش بنیان گروه صنعتی زر بازدید کرد

آیین باور-  همزمان با سفر رئیس‌جمهور و اعضای هیات دولت به استان البرز، عباس علی‌آبادی وزیر صمت از روند اجرای پروژه های دانش بنیان در پالایشگاه غلات گروه زربازدید کرد.

محصولات دارویی شامل انواع نشاسته‌ها، گلوکز و فروکتوز دارویی، نشاسته پری ژل و مالتودکسترین دارویی را بدنبال داشته، بازدید پالایشگاه غلات زر تولید کننده شیرین کننده‌های طبیعی حاصل از ذرت از قبیل شربت فروکتوز، شربت گلوکز، نشاسته و مالتودکسترین است. 

در چارچوب اجرای طرحهای دانش بنیان جدید در گروه زر به زودی خطوط تولید دکستروز انهیدروس، دکستروز مونوهیدرات، پلی دکستروز و سوربیتول در این بخش دارویی این مجموعه صنعتی آغاز خواهد شد.

وزیر صمت همچنین از بندر خشک ریلی گروه زر و کارخانه کانفکشنری زرکام، تولید کننده انواع شیرینی و شکلات که در ردیف مدرن ترین کارخانجات کانفکشنری در جهان است، بازدید کرد. 

کارخانه در دست احداث روغن کشی زردانه که تولیدکننده روغن خام و کنجاله است و همچنین پالایشگاه روغن خوراکی زر از دیگر واحدهای صنعتی این گروه بود که روز هفدهم آذر وزیر صنعت و معدن از آنها بازدید و از نزدیک با فعالیت‌های آنها آشنا شد. در پایان برنامه بازدید، دکتر عباس علی‌آبادی وزیر صمت ضمن گفت‌وگو با مرتضی سلطانی بنیانگذار و رئیس هیات مدیره گروه زر، از اقدامات این گروه صنعتی - پژوهشی در زمینه توسعه فعالیت‌های پژوهشی، صنعتی و تولیدی در حوزه امنیت غذایی و سلامت که ضمن ایجاد اشتغال پایدار، صادرات محصولات با کیفیت را بدنبال داشته ،قدردانی کرد.


کدخبر: 1454