شنبه، 18 آذر 1402 - 20:01

دستاورد ریالی سفر رئیس جمهور به البرز؛

19 هزار میلیارد تومان اعتباری اقتصادی تزریق شد

حدفاصل ۲ سفر استانی رییس جمهور، مجموعا ۲۱ هزار میلیارد تومان منابع اعتباری وارد استان البرز شده است .

آیین باور - معاون اجرایی رییس جمهور جمعه شب در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان البرز گفت: از مجموع این میزان منابع چهار هزار میلیارد تومان در حوزه عمرانی و ۱۹ هزار میلیارد تومان در حوزه اقتصادی است. 

منصوری یادآورشد: در حوزه اقتصادی بیشترین رقم درسطح کشور را در استان البرز داریم . برخی از پروژه های سفر اول نیاز به تکمیل داشت که قطار شهری، بیمارستان شهید سلیمانی ، ساختمان شتاب دهی شهید سلیمانی ، پروژه انتقال آب طالقان ، تکمیل مدول تصفیه خانه کرج اجرایی شد . 

منصوری گفت: در مجموع درسفر دوم ۱۹ هزار میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی و اقتصادی پیش بینی شده که ۱۳ هزار میلیارد تومان سهم صنعت است. 

وی اضافه کرد: ۱۳۱ مصوبه در سفردوم رییس جمهور به استان البرز داشتیم که برای اجرایی شدن انها هفت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان منابع اختصاص داده شد که با توجه به اینکه رقم هایی اضافه می شود تکمیل کنار گذر شمالی ، تونل طالقان ، راهها و بیمارستان ها مدنظر قرار می گیرد . 

منصوری گفت: یکصد مدرسه در حدفاصل ۲ سفر استانی رییس جمهور در البرز داشتیم که وعده ها ی دولت در نهضت مدرسه سازی محقق شده و یکصد مدرسه دیگر به عنوان مصوبه سفر در جلسات مدنظر قرار می گیرد . 

معاون اجرایی رییس جمهور افزود: سرمایه گذاری ۳۵ طرح به ارزش ۳۰۹ هزار میلیارد تومان اعلام شده که ۲۰۰ هزار میلیارد تومان ان در مرحله امضای تفاهم نامه است . 

وی اضافه کرد: گره گشایی در تسهیل قواعد حوزه صنعت ، مجوز تامین اراضی ، مجوز صدور گمرک از مصوبات سفر دوم رییس جمهور به استان البرز است . 

منصوری ، ایجاد خوشه های جدید، استقرار صنایع تا رده سه و چهار ، ۲ شهرک صنعتی درهشتگرد و کرج ، مصوبات مهم در فرودگاه پیام که بسته ی برای استفاده مطلوب طراحی شده را از دیگر دستاوردهای سفر دوم برشمرد . 

وی اضافه کرد: در حاشیه سفر دستگاه قضایی نیز با اعتبارات نهاد ریاست جمهوری شاهد آزادی ۱۶۰ زندانی در استان البرز بودیم 


کدخبر: 1459