شنبه، 18 آذر 1402 - 20:18

رئیس جمهور در کرج:

مدیریت اقتصادی را باید به تعاونی ها سپرد

تصدی‌گری دولت در حوزه‌های اقتصادی موثر و جوابگو نیست و باید مدیریت در این عرصه را به بخش خصوصی و تعاونی سپرد.

آیین باور - آیت الله سیدابراهیم رییسی جمعه شب در جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و فعالان اقتصادی استان البرز،‌ افزود: نقش مهم و موثر دولت در حوزه های اقتصادی،‌ هدایت، حمایت و نظارت است.

وی با اشاره به اینکه بودجه و برنامه برای دولت بسیار مهم است، اظهار داشت: البته که نیروی کارآمد، کارشناس و مدیریت نیز نقش مهمی در برنامه ریزی و پیشبرد کارهای اجرایی در دولت دارد.

رییس جمهور گفت: در این دوره مدیریت بنا داریم با مردم در خصوص تولید و اشتغال با فعل ماضی صحبت کنیم نه فعل مضارع و مستقبل، چراکه این کار به مردم امید می‌دهد که کارهایی انجام شده است.

خسارت پروژه‌های نیمه تمام‌برای کشور

آیت الله رییسی ادامه داد: پروژه هایی که سالیان سال زمان برده و در زمان خود به بهره برداری نرسیده است، خسارت های زیادی برای کشور به بار آورده و هزینه زیادی را نیز تحمیل کرده است.

وی افزود: اعتقاد داریم انجام پروژه های ناتمام در سبد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و کاری نداریم این پروژه به نام چه کسی تمام می‌شود.

کشاورزی مکانیزه در دولت سیزدهم آغاز شده است

رییس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه از برنامه‌های محوری دولت مکانیزه کردن کامل بخش کشاورزی است، گفت: باید بهترین روش‌ها در کشت محصولات بکار گرفته شود که این کار در دولت سیزدهم آغاز شده است.

توانایی ساخت بمب هسته‌ای در اختیار دولتی جعلی و فاقد صلاحیت است 

رییس جمهور در ادامه شورای برنامه ریزی و فعالان اقتصادی استان البرز اظهار داشت: ایران در سطح منطقه و حتی جهان، دارای دست برتر در عرصه صنایع نظامی است و در صنایع هسته‌ای نیز ایران‌ اسلامی به پیشرفت های خوبی دست یافته است.

آیت الله رییسی گفت: ما صنعت هسته ای را در نفت، پتروشیمی و کشاورزی بکار گرفته ایم چراکه براساس فتوای رهبر معظم انقلاب، به دنبال بمب هسته‌ای نبوده و نخواهیم بود. 

وی تاکید کرد: البته آنچه برای جهان موجب تاسف است اظهارات وزیری است که می گوید برای حل مسئله جنگ باید به بمب هسته‌ای روی آورد. 

رییس جمهور تصریح کرد: توانایی بمب و کلاهک هسته‌ای در اختیار دولتی جعلی، غیرقانونی و ظالم است که صلاحیت برای داشتن چنین توانایی را نیز ندارد.

آیت الله رییسی گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی ۱۵ بار رسما اعلام کرده که ایران در فعالیت هسته‌ای انحرافی ندارد و با دوربین و بازرس بر روند کار ما نظارت می‌کند.

یکی از مولفه های اصلی تولید قدرت، حضور مردم در عرصه‌های مختلف است

رییس جمهور در ادامه این نشست با اشاره به اینکه رییس جمهور کوبا پس از بازدید پارک های علم و فناوری از پیشرفت ایران شگفت زده شده بود،‌ افزود: سران کشورهای منطقه بارها اعلام‌ کرده‌اند که ایران کشوری مستقل و ابر قدرت است.

آیت الله رییسی گفت: حضور مردم در عرصه‌های مختلف از مولفه‌های تولید قدرت در کشور است، توانایی نظامی، علم و فناوری و دانشگاه‌ها برای کشور قدرت را به ارمغان‌ می‌آورد.

رییس جمهور و هیات دولت صبح امروز در دور دوم سفرهای استانی وارد البرز شد. آیت الله رییسی دراین سفر ۵۶ طرح و پروژه عمرانی از جمله بیمارستان ۲۶۰ تختخوابی فردیس را افتتاح کرد.

افتتاح ۲۰ پروژه راهداری و حدود سه هزار واحد مسکونی از دیگر پروژه های افتتاح شده توسط رییس جمهور در استان البرز است.

وزرا ومعاونان رییس جمهور همزمان با این سفر در شهرستان های تابعه البرز حضور یافته و ضمن افتتاح پروژه های عمرانی و تولیدی به بررسی مشکلات و نیازها می پردازند.


کدخبر: 1461