سه‌شنبه، 21 آذر 1402 - 13:15

اکوکمپ دستکندهای اشتهارد طرح متمایز جذب گردشگر

این مجموعه می تواند،تحول اساسی در حوزه گردشگر ورودی به استان البرز ایجاد کند.

آیین باور - معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به ظرفیت‌های بسیار خوب البرز در حوزه گردشگری طبیعی، تاریخی و فرهنگی گفت: موقعیت جغرافیایی البرز این امکان را می دهد که به عنوان مقصد سفر باشد.

شالبافیان گفت:  اکوکمپ گردشگری دستکندهای صخره‌ای اشتهارد را نیز یک پروژه متمایز در کشور عنوان کرد که می تواند تحول اساسی در حوزه گردشگر ورودی به استان البرز ایجاد کند.

 با تکمیل این پروژه علاقه مندان به حوزه گردشگری تاریخی، فرهنگی و  ژئوتوریسم از آن استقبال و سهم گردشگر ورودی استان افزایش خواهد یافت.  

شالبافیان با اشاره به مقیاس بسیار وسیع این پروژه اظهار کرد: اکنون این طرح در مقیاس کوچکتر از مقیاس اصلی خود در حال اجراست که در سفر مقام عالی وزارت میراث فرهنگی به استان مقرر شد موانع احداث این پروژه در سطح وسیع مرتفع شود

علی‌اصغر شالبافیان گفت: به مناسبت سفر هیات دولت به البرز تصمیمات خوبی در حوزه گردشگری از جمله رفع موانع برخی از طرح های گردشگری این استان اتخاذ شد.

وی افزود:  اکنون ۲۵ پروژه گردشگری با حجم سرمایه گذاری نزدیک به ۵ هزار میلیارد تومان در البرز در حال ساخت است طرح‌های سرمایه‌گذاری و اقامتی متعددی در استان البرز در حال اجراست که با پیشرفت فیزیکی بیش از ۷۰ و ۹۰ درصد، امکان افتتاح در آینده نزدیک را دارند. به عنوان مثال پروژه دهکده سلامت محب در ساوجبلاغ با حضور مقام عالی وزارت افتتاح شد که نمونه خوبی از این طرح هاست.

شالبافیان این طرح را نشانگر گوشه ای از ظرفیت های استان دانست و افزود: برخی موانع این طرح در صدور پروانه بهره برداری  با پیگیری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز، استاندار و همکاری وزارت میراث فرهنگی، با مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع استان مرتفع شد.  

.


کدخبر: 1464