سه‌شنبه، 21 آذر 1402 - 15:43

نقاط مستعد فسادسازمان های شهرداری شناسایی شوند

پس از سالها مسکوت ماندن قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، شورا دستور کار صادر کرد.

رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج از اجرایی شدن قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد در مجموعه شهرداری کرج خبر داد.

اسدیان بیان کرد: طی جلسه ای مشترک با شهردار، کلیه معاونان،کلیه مدیران کل،بویژه مدیرکل حراست و بازرسی در محل شورای اسلامی شهر کرج مواردی بررسی، تعیین ،تکلیف و اجرایی می شود.

رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج افزود: در این راستا تهیه و تنظیم آئین نامه شفاف در رابطه با تشکیل کمیته سیاست گذاری و اجرایی در ستاد مرکز شهرداری کرج جهت رهبری، سیاست گذاری و پیاده سازی بند به بند قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد در حوزه های مختلف توسط این کارگروه پیشنهاد شد.

محمد اسدیان در اولین جلسه تشکیل کار ویژه قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد در شهرداری کرج که با حضور مدیران شهری برگزار شد، گفت:با توجه به اهمیت بالای موضوع قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد که یکی از مشکلات اساسی  یا به عبارت دیگر اولین و اصلی ترین چالش مجموعه مدیریت شهری است.

وی افزود: در راستای افزایش آگاهی، سیاست گذاری و برنامه ریزی در زمینه های مختلف برای بهبود فرآیند عملکرد ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد مجموعه مدیریت شهری، شهرداری ها و سازمان های تابعه آن در چهارچوب این قانونی که ابلاغ گردید به وظایف خود عمل نمایند.

وی افزود: مرکز پژوهش شورای شهر کرج در این راستا خلاصه گزارشی از کلیات متن قانون، عمده فعالیت های دستگاه های مختلف، شرح وظایف قانونی هر دستگاه، مجریان هر ماده، تبصره و بند قانونی به تفکیک و پیشنهادات اجرایی جهت تشکیل کمیته و کار ویژه پیاده سازی و اجرای قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد در شهرداری به نحوه که در کوتاه مدت موجب شفافیت، ارتقاء سلامت نظام اداری، کاهش فساد و انضباط مالی  شهرداری ها  و در بلند مدت موجب بهبود عملکرد شهرداری ها، افزایش بهره وری از تمام پتانسیل ها، ظرفیت های موجود و بالقوه در راستای امید آفرینی، اعتماد سازی  و مشارکت همگانی شهروندان در اداره بهتر شهر  آماده کرده است.

اسدیان خاطرنشان کرد: تشکیل کارگروه اجرایی در تمام مناطق و سازمان های تابعه شهرداری جهت شناسایی موضوعات، نقاط و جایگاه های مستعد فساد در مناطق و سازمان های شهرداری همچنین توسعه، تقویت و حفظ پتانسیل های بالفعل دستگاه نظارتی در جهت ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله بافساد های احتمالی و نحوه عملکرد صحیح  براساس قانون صدالاشاره و آئین نامه پیشنهادی کمیته سیاست گذاری در ستاد مرکز در بستر نرم افزاری آنلاین، بصورت داشبورد مدیریتی، دریافت گزارش لحظه ای  و رصد برخط کلیه امور مجموعه مدیریت شهری از پیشنهادهای دیگر این کارگروه است.


کدخبر: 1469