یکشنبه، 03 دی 1402 - 17:28

دبیر کارگروه تنظیم بازار استان البرز:

مردم تخلفات بازار را گزارش کنند

مدیرکل صنعت، معدن البرز از دستور ویژه استاندار برای تشکیل قرارگاه نظارت بر بازار خبر داد.

آیین باور_ دکتر محمد انصاری در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان گفت: این قرارگاه نظارتی است و ادارات کل صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، پلیس اماکن و پلیس امنیت اقتصادی، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و سایر دستگاه‌های نظارتی عضو آن خواهند بود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان از شهروندان خواست تا در صورت مواجه با هر گونه تخلف صنفی از جمله گرانفروشی، کم فروشی، احتکار، عدم درج قیمت، عدم نصب نرخنامه، عدم صدور صورتحساب(فاکتور) و...، موارد را از طریق تلفن 124 منعکس نمایند تا در سریعترین زمان ممکن مورد رسیدگی قرار گیرند.

وی تصریح کرد: در همین راستا اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز برنامه ویژه نظارت بر بازار در سه ماهه پایانی سال را تدوین و رصد مستمر قیمت انواع اقلام کالایی و انواع خدمات را عملیاتی خواهد نمود.

دبیر کارگروه تنظیم بازار استان البرز تاکید کرد: در گام نخست اجرای این طرح نظارتی ویژه و از امروز برخورد با تخلف "عدم درج قیمت" و "نصب نرخنامه" در تمامی واحدهای صنفی در دستور کار همه بازرسان اداره کل صمت خواهد بود.

انصاری اضافه کرد: از همه اصناف عزیز انتظار داریم ضمن همکاری لازم و به دور از نگاه بخشی به تغییرات قیمتی در صنف خاصی، به تثبیت قیمت ها در سطح عرضه کمک کنند و حتما طبق ضوابط موجود برای تعیین حاشیه سود کالاهای مورد عرضه، قیمت گذاری و فروش انجام دهند.


کدخبر: 1488