پنجشنبه، 14 دی 1402 - 14:20

نخستین فن سانتریفیوژ در البرز ساخته شد

اولین نمونه فن سانتریفیوژهای بزرگ صنعتی، در سیمین دشت رونمایی شد.

آیین باور - مدیرکل صنعت، معدن و تجارت البرز درحاشیه رونمایی گفت: این نوع فن سانتریفیوژ در صنایع غذایی، معدنی، شیمیایی و امثال آن کاربرد دارد.

وی افزود: این محصول که توسط یک شرکت دانش بنیان تولید شده است، افزون بر تامین نیازهای داخلی نقش موثری در صرفه جویی ارزی دارد؛ این فن سانتریفیوژ نیز به عنوان اگزوز در صنعت پودرهای میکرونیزه و سایر صنایع نیز مورد استفاده قرار می گیرید.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت البرز ادامه داد: استان البرز به لحاظ فعالیت دانش بنیان ها رتبه چهارم کشور را دارد و جهت گیری طرح های صنعتی استان به سمت دانش بنیان شدن پیش می رود.تلاش می شود سال آینده رتبه سوم کشور در حوزه دانش بنیان ها راکسب کنیم و این وعده را به مسوولان کشوری داده ایم.

برنامه ریزی برای تسریع در تکمیل و بهره برداری ۸۶۰ طرح صنعتی در البرز

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت البرز اظهار کرد: بیش از ۸۶۰ طرح صنعتی مهم و معتبر در استان البرز مراحل تکمیلی خود را طی می کنند و با توجه به اینکه بیشتر این طرح ها دانش بنیان هستند، برنامه‌ریزی لازم جهت تسریع در تکمیل و بهره برداری آنها در اولویت کاری اداره کل صمت استان البرز قرار دارد. 

مشخصات فن سانتریفیوژ صنعتی به نقل از مدیر عامل شرکت سازنده

امیر سعید مالکی مدیرعامل شرکت صنایع پارس سعید تولید کننده سانتریفیوژهای صنعتی در این آیین گفت: این شرکت از سال۱۳۷۵ فعالیت خود را در زمینه ساخت تجهیزات و ماشین آلات مهم صنعتی و بیمارستانی آغاز کرد.

وی ادامه داد: سانتریفیوژ تولیدی این شرکت دارای قدرت بالا و کاربردهای فراوان است که دارای برتری نسبت به نمونه های خارجی است.

مالکی گفت: این فن سانتریفیوژ یکی از بزرگترین فن هایی است که در ایران ساخته شده که دارای الکتروموتور ۳۱۵ کیلووات با انتقال نیروی مستقیم و گشتاور بسیار بالا است.

استان البرز دارای ۳۷۶۰ واحد تولیدی و صنعتی بزرگ ، متوسط و کوچک است که بیش از ۳۰۰ واحد آنها دانش بنیان هستند.


کدخبر: 1493