سه‌شنبه، 10 بهمن 1402 - 12:13

پروژه های غیراولویت دار بودجه شهرداری کرج حذف شد

لایحه بودجه 153 هزار میلیارد ریالی پیشنهادی شهرداری کرج برای سال 1403 به این شورا ارسال و مراحل بررسی آن آغاز شده است.

آیین باور - رییس شورای اسلامی شهرستان کرج در کمیسیون تلفیق شورای شهر در بررسی بودجه پیشنهادی سال 1403 گفت: قرار است حاصل کار شورای ششم دراین بودجه دیده شود.

وی با بیان اینکه شهرداری در حوزه درآمدی باید نحوه تحقق و هزینه کرد درآمدها را به اعضای شورای شهر اعلام کند،اذعان کرد : 153 هزار میلیارد ریال درآمد و هزینه برای سال آینده شهرداری کرج تعریف شده است که از این میزان 30هزار میلیارد ریال  برای اوراق مشارکت ،33 هزار میلیارد ریال برای درآمد کمیسسیون ماده  100 پیش بینی شده است ، همچنین 10 هزار میلیارد ریال موضوعات دیگر پیش بینی شده است و کل درآمد برای شهرداری 123 هزار میلیارد ریال از محل  صدور پراونه و غیره است که  باید تجدید نظر شود.

علی قاسم پور بیان کرد: موضوع دیگر که در متمم چند بار صحبت شده است که واگرایی بودجه رخ ندهد وبه نظر می آید برخی از پروژه ها با انتقاد داخلی است که در روند بررسی این را باید از شهردار سئوال کرد که شرایط اقتصادی را نمی توانید پیش بینی کنید و شرایط اقتصادی را مدیریت و برنامه ریزی کرد و نمی شود برای اینکه دل همه را به دست آورد کار را خراب کرد و همه را راضی نگه داشت. 

قاسم پور به بودجه استراتژی تاکید بر استراتژی جنگی تصریح کرد: هم اکنون هدف بودجه خاص نیست این بودجه قرار است چه هدفی را مشخص کند؟کی مشخص کند ؟ساختار شکستش چه هست و مدل بودجه از کجا شروع و به کجا خواهد رسید؟

وی ادامه داد:آقای شهردار فرایند را بررسی و مرور کنید، اهداف خوب است ولی به شرط اینکه تحقق یابد، پیشنهاد می دهم  پروژه هایی که زیر 20 درصد جذب دارند متوقف کنیم و بار آن را روی پروژه هایی قرار دهیم که باید تکمیل و اتمام شود.

عضو شورای اسلامی شهر کرج تاکید کرد: پروژه ها اولویت بندی شود و از این 153 هزار میلیارد ریال بودجه پیشنهادی به ظرفیت هایی کرج توجه کنیم،اگر در متمم بودجه توجه بیشتر داشتیم  باید امروز بودجه 180 هزار میلیارد ریالی را تقدیم مردم می کردیم .


کدخبر: 1530