شنبه، 14 بهمن 1402 - 10:47

گزارش تصویری، استقبال گرم البرز از برف صبح جمعه

روز جمعه بارش برفی زیبا هرچند کم عمق استان البرز راسفید پوش کرد.

آیین باور- روز جمعه بارش برفی زیبا هرچند کم عمق استان البرز را سفیدپوش کرد. مردمیکه چندسالی است از زیبایی های تفریحت زمستانه محرومند از نخستین دقایق بارش ها خود را به ارتفاعات رساندند تا یک روز شاد و شاید کم هزینه را با خانواده بگذرانند. اگرچه بستن برخی راه های گردشگری مانند آتشگاه توسط پلیس و عدم مدیریت راه ترافیکهای چند ساعته و عذاب آوری ایجاد کرد که به خستگی مردم و آلایندگی هوا و هدر رفت حامل های انرژی منتج شد.

میزان بارش‌های از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ماه امسال) همچنان هم نسبت به دوره بلندمدت و هم سال گذشته با کاهش همراه است در حالیکه به ۵۱.۹ میلیمتر رسید. 

وضعیت بارشی کشور با وجود بارش‌های اخیری که رخ‌داده همچنان مطلوب نیست. هم اکنون تعدادی از استان‌های کشور دارای بارش نبوده و یا بارش‌های آنها روند کاهشی را نشان می‌دهد.

بررسی آمار دوره بلندمدت نشان از آن دارد که در دوره بلندمدت ۵۵ساله ۸۸.۴ میلیمتر بارش داشته‌ایم که در مقایسه با بارش‌های تا ۲۳ دی ۴۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

سال گذشته نیز در همین بازه زمانی ۷۴.۹ میلیمتر بارش در کشور رخ‌داده بوده که بازهم بارش‌های امسال نسبت به سال گذشته ۳۱ درصد کاهش دارد.

در مجموع کل استان‌های کشور تنها دو استان نسبت به دوره بلندمدت با اندکی رشد بارش روبرو شده‌اند.همچنین میزان بارش‌های امسال شانزده استان نسبت به سال گذشته کاهش بارش دارند.


کدخبر: 1533