دوشنبه، 16 بهمن 1402 - 11:39

شخم زدن شهر ادامه می یابد زیرا:

خط ویژه اتوبوس برای کرج ضروری اما کافی نیست!

پروژه های ناتوان و پر هزینه یکی پس از دیگری به جای ترافیک، "شهر"را کم می کنند!

آیین باور - در شرایطی که کرج از فرمت و قالب یک باغ شهر خارج شده در تعاریف شهر کامل نمی گنجد و خصوصیات یک شهر هویتمند و تاریخی را ندارد، بیل های مکانیکی از هر سو در حال کندن و سینوسی کردن خیابان ها برای رو گذر و زیرگذرند و هر بار مدیران وعده سر می دهند: کاری کارستان و پروژه ای ابر گره گشای ترافیکی می سازیم نماینده. عضو شورای شورای شهر کرج یادآوری کرد اگرچه پروژه خط ویژه اتوبوس تندرو با سرعت خوبی در حال اجراست گره مشکلات ترافیکی کلانشهر کرج با انجام یک یا دو پروژه باز نمی‌شود.

مدیران شهری بدون در نظر گرفتن استانداردهای شهرسازی دنیا و مدیریت جمعیت و جلوگیری از مهاجرت بی رویه به شهری که برای مردم بومی و درختان کهنش هم دیگر جا ندارد و از ریشه بیرون می شوند، خیابان می سازند و شهر را از محل زندگی به پارکینگ تبدیل می کنند. 

سیرایی به خوبی اشاره کرده به تبع رشد همزمان جمعیت و خودرو متاسفانه شاهد افزایش گره‌های ترافیکی هستیم که حل آن نیازمند «تغییر نگاه مسئولان و مردم» و البته اقدامات فرهنگی است.قطعا با بهره‌برداری از این پروژه از حجم ترافیک کلانشهر کرج کاسته می‌شود اما باز هم با معضل ترافیک روبرو خواهیم بود.

سعیدی سیرائی ادامه داد: مسئولان از این جهت که از سال‌ها قبل باید با آینده‌نگری به فکر موضوع افزایش جمعیت و ترافیک بودند و مردم از این جهت که با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی می‌توانند در کاهش ترافیک نقش ویژه‌ای داشته باشند.

وی یادآور شد: امیدوارم با انجام کارهای زیرساختی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در مدل‌های مختلف، بهره‌برداری کامل از مترو، بهره‌برداری از آزادراه‌شمالی کرج، ایجاد خطوط ویژه، افزایش پارکینگ‌ها و … شاهد کاهش معضل ترافیک در این کلانشهر باشیم.


کدخبر: 1537