پنجشنبه، 19 بهمن 1402 - 11:13

اماکن تاریخی البرز برای معلولین، مناسب سازی می شود

برای چندمین بار مسئولین وعده مناسب سازی معابر دادند. مسئولیت وعده با رسانه نیست!

آیین باور - در شرایطی که شهر کرج برای افراد سالم هم امنیت ندارد و معابر بسیاری محلات را با چشم باز و پای سالم، ضمانت گذر به سلامت نیست، در شرایطی که بارها از همین پایگاه نامناسب بودن گذرگاه های شهر و فضای های تفریحی و تجاری را برای معلولین ، سالمندان، بانوان باردار و کودکان با مدیران شهر درمیان گذاشته ایم و وعده های نافرجام دریافت کرده ایم، مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز از آغاز هماهنگی‌ها برای تهیه دستورالعمل مناسب سازی تأسیسات و اماکن گردشگری و تاریخی استان در پی انعقاد تفاهم‌نامه بین وزارت متبوع و سازمان بهزیستی کشور خبر داد. آنچه آسان است امضای فله ای تفاهم نامه ها و عکس گرفتن و وعده دادن است. 

رحیم خاکی با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی‌ با استانداری، اداره کل بهزیستی استان، نظام مهندسی و کارشناسان گردشگری و فنی اداره کل، گفت: با توجه به ابلاغ تفاهم‌نامه منعقد شده بین سازمان بهزیستی کشور و وزارت میراث‌فرهنگی در خصوص مناسب سازی فصاهای عمومی مقرر شد استان‌ها بر اساس تفاهم نامه اقدامات مورد نظر را انجام دهند. 

 رحیم خاکی اضافه کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه دستورالعمل ضوابط مناسب‌سازی ساخت تأسیسات گردشگری و دستور العمل اجرایی برای تشویق تاسیسات گردشگری که این ضوابط را رعایت کرده‌اند در دستور کار وزارت متبوع می باشد.

 خاکی با بیان اینکه پیشنهاد دوره آموزش و ترویج مناسب‌سازی اماکن و تأسیسات گردشگری برای فعالان بخش خصوصی ارائه شده تا آگاهی نسبت به ضرورت مناسب‌سازی فضاهای گردشگری افزایش یابد، افزود: در مرحله‌ اول نسبت به مناسب‌سازی تأسیسات گردشگری اقدام می‌شود و سپس آثار تاریخی طبق ضوابط میراث فرهنگی در دستور کار قرار می‌گیرند.


کدخبر: 1545