چهارشنبه، 16 اسفند 1402 - 15:02

بازرسی از واحدهای صنفی25 درصد افزایش یافته است

طی یکسال گذشته بیش از 380 پرونده کالای قاچاق در البرز تشکیل شده است.

آیین باور- مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز از انجام 33 هزار و 341 مورد بازرسی از واحدهای صنفی، صنعتی و خدماتی از ابتدای 1402 تاکنون خبر داد. 

دکتر محمد انصاری از رشد 25 درصدی تعداد بازرسی ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته  خبر داد و اعلام کرد: در این مدت برای 7 هزار 177 متخلف پرونده تشکیل شده و به مرجع رسیدگی کننده ارسال شده است.

وی تصریح کرد: در بخش کالایی بیشترین تخلف در حوزه آرد و نان می باشد، همچنین بیشترین میزان شکایات مربوط به گران فروشی، عدم درج قیمت، عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی، عدم اجرای تکالیف واحدهای صنفی، عدم صدور صورت حساب و تقلب بوده است. 

انصاری افزود: در 11ماه امسال، 382 پرونده قاچاق تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش 50 درصد رشد داشته است و ارزش ریالی این پرونده ها بالغ بر 757 میلیارد تومان می باشد. 

دبیر کارگروه تنظیم بازار استان البرز ادامه داد: همه ظرفیت های تولیدی، تأمینی و نظارتی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز به کار گرفته شده تا آرامش لازم بر بازار استان حاکم باشد و حتما نظارت های ویژه بر بازار تا پایان ماه مبارک رمضان تداوم خواهد داشت. 

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز در پایان تصریح کرد: شهروندان محترم البرزی می توانند همه شکایات صنفی خود را از طریق تلفن گویای 124 به این اداره ارائه نمایند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.


کدخبر: 1570