شنبه، 22 اردیبهشت 1403 - 19:53

مدیر کل صنعت البرز:

سامانه ذخیره ساز انرژی بازوی کمکی تابستان است

فناوری توسعه یافته سامانه ذخیره ساز انرژی مکو مپنا می تواند راهکار مناسبی باشد.

آیین باور - سامانه ذخیره ساز انرژی مپنا، راهکار مناسبی برای تامین برق دوره پیک بار  شهرک ها و واحدهای صنعتی استان است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت:فناوری توسعه یافته سامانه ذخیره ساز انرژی مکو مپنا می تواند راهکار مناسبی  برای دغدغه تامین برق مورد نیاز شهرک ها و واحدهای صنعتی در دوره پیک مصرف تابستان باشد.

 دکتر محمد انصاری در بازدید از شرکت مکو مپنا در شهرستان فردیس تصریح کرد:سیستم ذخیره سازانرژی مبتنی بر باتری(Battery Energy Storage System) یا به اختصار BESS می‌باشد. با اتصال مبدل به شبکه انرژی الکتریکی در ساعات غیر پیک در باتری ذخیره می‌گردد و در ساعات پیک به شبکه بازگردانده می‌شود.

وی ادامه داد: برای آشنایی بیشتر واحدهای بزرگ صنعتی استان از این امکان و همچنین شهرک های صنعتی استان  جلسه مشترکی را ترتیب خواهیم داد تا بتوانیم در خصوص رفع مشکلات مرتبط با تامین برق مورد نیاز واحدها در تابستان امسال اعمال مدیریت بهتری داشته باشیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز در خصوص درخواست جدید گروه مپنا برای ایجاد زیرساخت های جدید صنعتی جهت توسعه طرح های تولیدی خود گفت: برنامه توسعه ای این گروه صنعتی دانش بنیان و دارای افق مناسبی به لحاظ خودکفایی در بخشی از صنايع کشور است که به صورت جدی مورد حمایت اداره کل صمت استان البرز قرار خواهد گرفت.کدخبر: 1689