شنبه، 22 اردیبهشت 1403 - 21:06

استاندار البرز:

ایستگاه شهید سلطانی خرداد تکمیل می شود

ایستگاه قطار شهری شهید سلطانی خرداد آماده بهره برداری می‌شود.

آیین باور-  استاندار البرز گفت: پروژه ایستگاه قطار شهری شهید سلطانی کرج تا خرداد امسال تکمیل می‌شود و به صورت همزمان درصدد هستیم فرآیند خرید رام‌های قطار برای راه اندازی این امکان را تسریع کنیم.

 مجتبی عبداللهی ظهر شنبه در بازدید از روند پیشرفت پروژه ایستگاه قطار شهری شهید سلطانی در کرج با اشاره به اینکه روند تکمیل پروژه با سرعت طی می‌شود، گفت: بی شک پیشبرد چنین پروژه‌ای در زیر زمین، سخت و پیچیده است و به نیرو، زمان و توان پشتیبانی ویژه ای نیاز دارد.

وی مطرح کرد: در این پروژه رکورد ساخت ایستگاه مترو در کشور نیز جا به جا شده چراکه زمان ساخت حدود ۴۰ درصد کاهش یافته است. همچنین در این ایستگاه با بهره گیری از روش‌های نوین دنیا، طراحی سکوی مسافرگیری به شکل جزیره‌ای و تجمیعی انجام و از این طریق ضمن صرفه جویی در هزینه، سهولت دسترسی برای مسافران و استفاده بهینه از فضا و امکانات نیز محقق شده است.

استاندار البرز عنوان کرد: با توجه به تعهدات پیمانکار و کارفرما، ایستگاه شهید سلطانی در خرداد امسال تکمیل می‌شود و درصدد هستیم در کمترین زمان ممکن هفت رام قطار با هفت واگن در این ایستگاه پیش بینی کنیم. اکنون به صورت متوسط روزانه از تهران تا این ایستگاه حدود دو تا سه هزار مسافر پیاده می‌شوند.

عبداللهی با اشاره به فعالیت ایستگاه‌های طالقانی و ۴۵ متری گلشهر و افتتاح ایستگاه سه راه رجایی شهر افزود: با افتتاح ایستگاه شهید سلطانی، پس از پیاده شدن مسافران از متروی خط ۵ تهران، توزیع آنها در داخل شهر کرج به وسیله قطار شهری انجام خواهد شد. با تحقق این امر ترافیک سنگین این محدوده که تا اتوبان تهران - کرج هم می‌رسد، کاهش می‌یابد.

کدخبر: 1693