چهارشنبه، 26 اردیبهشت 1403 - 23:06

هدف 2 میلیاردلاری شدن صادرات استان است

ساماندهی گمرک و فعالیت کارت های بازرگانی البرز در دستور کار قرار گرفت

آیین باور - استاندارالبرز گفت:  سال گذشته با پیگیری‌های صورت گرفته صادرات استان از حدود ۳۵۰ میلیون دلار به بیش از یک میلیارد دلار رسید ولی از سوی دیگر بر این باور هستیم که این رقم با ظرفیت های ویژه البرز در تولید و صادرات، تناسب ندارد.

 مجتبی عبداللهی بر ضرورت تلاش برای احصا موانع صادرات، شناسایی ظرفیت ها و اقدام در جهت راهیابی به بازارهای همسایه تاکید کرد و از مدیران مربوطه خواست تا با خرد جمعی و بهره گیری از توان تجار موفق، اقتصاد دانان و افراد صاحب نظر در این رابطه ورود جدی داشته باشند. 

وی ادامه داد: جای خرسندی دارد که سال گذشته با پیگیری‌های صورت گرفته صادرات استان از حدود ۳۵۰ میلیون دلار به بیش از یک میلیارد دلار رسید ولی از سوی دیگر بر این باور هستیم که این رقم با ظرفیت های ویژه البرز در تولید و صادرات، تناسب ندارد.

عبداللهی گفت: ایجاد بسترهای مناسب برای فعالیت صادرکنندگانی که کارت بازرگانی خود را از البرز گرفته اند، از جمله موارد مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد.

وی افزود: بخش قابل توجهی از صادرات استان در مبادی گمرکی سایر استان ها ثبت می شود که باید برای ثبت این امر از البرز چاره اندیشی کنیم.

استاندار البرز گفت: اکنون با توجه به گسترش مراودات و ارتقا کیفیت روابط با سایر کشورها بواسطه افزایش قدرت چانه زنی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان می توانیم نسبت به برقراری ارتباط تجاری از طریق شرکت در نمایشگاه ها و رایزنی با سفرا و استان های مختلف کشورهای هدف، توفیق یابیم.

وی افزود: این سلسله نشست ها باید با دستور کار مشخص و در فواصل زمانی کوتاه تری برگزار شود تا نتیجه بخش باشد.

عبداللهی گفت: درصدد هستیم امسال با شکوفایی ظرفیت های نهفته صادرات، رفع موانع و ایجاد بسترهای مناسب، صادرات استان را به ۲ میلیارد دلار برسانیم.

کدخبر: 1711