چهارشنبه، 26 اردیبهشت 1403 - 23:25

مدیرکل صمت البرز:

دریافت تسهیلات آسان، دغدغه فعالان صنعت است

امید است در سال جهش تولید در منابع مالی جهت دهی بهتری داشته باشیم .

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: امروز تامین نقدینگی و دریافت تسهیلات سهل الوصول دغدغه همه فعالان صنفی و صنعتی استان است.

 محمد انصاری در نشست مشترک با اعضای هیأت مدیره اتحادیه‌های کامیون داران، طلا فروشان، پوشاک و پیراهن دوزان مرکز البرز گفت: این نشست مقدمه‌ای برای دیدار مستمر با همه فعالان صنفی و تشکل‌های مرتبط در البرز است تا ضمن احصای مسائل و مشکلات این حوزه، بتوانیم در روند نقش آفرینی آنها در توسعه اقتصادی استان گام‌های جدی برداریم.

وی با بیان اینکه اصناف پیشران زنجیره تولید تا عرضه هستند و باید به عنوان یک ظرفیت جدی در تحقق مشارکت واقعی مردم در جهش تولید مورد حمایت قرار گیرند، به تأکیدات ویژه استاندار البرز در خصوص رفع مسائل مربوط به اصناف افزود: فعالیت حدود ۱۲۰ هزار واحد صنفی در استان، اهمیت و جایگاه مهم این حوزه در جهش تولید را بیش از پیش نمایان می‌کند.

انصاری با اشاره به اینکه قطعاً در اداره کل صنعت، معدن و تجارت البرز به عنوان خانه اصناف با جان و دل پذیرای نظرات سازنده نمایندگان آنها هستیم، بیان کرد: اکنون حدود ۱۶ هزار واحد صنفی و تولیدی در استان فعالیت می‌کنند که حدود ۶ هزار مورد از این واحدها در مقیاس صنعتی و در تکمیل زنجیره تولید البرز از اهمیت خاصی برخوردار هستند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز اظهار کرد: بر خلاف برخی موانع تحمیلی به اقتصاد کشور، با توجه به ظرفیت‌های به وجود آمده شرایط برای جهش تولید مهیا است، کما اینکه سال ۱۴۰۲ علیرغم همه محدودیت‌ها با اذعان خود فعالان اقتصادی شاهد رشد تولید به ویژه در استان البرز بوده‌ایم. طبق آمار متقن و قابل رصد بیش از ۹۰ درصد واحدهای صنعتی البرز فعال هستند.

وی با بیان اینکه در طول یک سال گذشته بیش از ۴۸۰ پروانه بهره برداری جدید در قالب طرح‌های توسعه و ایجادی در استان صادر شده است، عنوان کرد: در سال گذشته میزان سرمایه گذاری محقق شده ۵۸ درصد، اشتغال ۵۲ درصد و تعداد پروانه بهره برداری ۳۸ درصد رشد داشته که بسیار امیدوار کننده بوده و امروز تأمین نقدینگی و دریافت تسهیلات سهل الوصول دغدغه همه فعالان صنفی و صنعتی استان است.

انصاری ضمن ابراز امیدواری از اینکه امسال شاهد اتفاقات بهتری با توجه به تأکیدات استاندار و ابلاغ تسهیلات تکلیفی باشیم، اظهار کرد: سال گذشته با کمک شبکه بانکی استان، بالغ بر ۴۵ هزار میلیارد تسهیلات به بخش‌های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری البرز تزریق شده و در تلاش هستیم در سال جهش تولید به این منابع جهت دهی بهتری داشته باشیم و به رفع مسائل واحدها بیش از پیش کمک کنیم.

کدخبر: 1713