سه‌شنبه، 12 مرداد 1400 - 07:47

احضار کاردار بریتانیا به وزارت خارجه

کاردار بریتانیا در تهران بعد از ظهر امروز در نبود سفیر این کشور در اعتراض به اتهامات وزیر خارجه کشور متبوعش علیه ایران از سوی رئیس اداره سوم غرب اروپا به وزارت امور خارجه احضار شد.

به گزارش آیین باور به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، در این ملاقات رییس اداره سوم غرب اروپا ضمن ابراز تاسف از اتهام بی پایه واساس وزیر خارجه بریتانیا تاکید کرد این اظهارات شتابزده، متناقض و بدون سند و مدرک مردود بوده و قویا محکوم است.

وی افزود: این نخستین اتهام شتابزده و بدون دلیل و مدرک بریتانیا علیه جمهوری اسلامی ایران نیست. بلکه این کشور در گذشته نیز در مواردی ایران را متهم به اقداماتی کرده که هرگز ثابت نشده و تاکنون سندی و مدرکی در تایید آن‌ها ارائه نگردیده است.
رئیس اداره سوم غرب اروپا ادامه داد: ایران همواره خلیج فارس را آبراهی امن برای عبور بی ضرر کشتی‌ها دانسته و برای تثبیت و تحکیم امنیت در آن کوشیده است.
وی افزود: منبع بی ثباتی در خلیج فارس نه ایران که حضور ناو‌ها و نیرو‌های نظامی کشور‌های فرا منطقه است.
رئیس اداره سوم غرب اروپا در پایان، ضمن هشدار در خصوص هر گونه ماجراجویی رژیم اشغالگر قدس یا دیگران، سیاست قطعی جمهوری اسلامی را دفاع از خود و پاسخ قاطع، به هنگام و متناسب به هر ماجراجویی دانست.
کاردار قول داد مراتب را در اسرع وقت به لندن منعکس نماید.

کدخبر: 172