چهارشنبه، 02 خرداد 1403 - 12:23

کارگاه مرمت امامزاده سلیمان(ع) تحویل میراث البرز شد

کارگاه مرمت امامزاده سلیمان(ع) اشتهاردبه اداره کل میراث فرهنگی البرز تحویل شد.

معاون میراث فرهنگی استان البرز با اشاره به  تحویل کارگاه مرمت امامزاده سلیمان اشتهارد (ع) از اداره کل اوقاف و امور خیریه ابراز امیدواری کرد که تا دو ماه آینده تعیین پیمانکار و فعالیت کارگاه مرمتی آغاز شود. 

 مهدی ارباب‌نیا روز سه شنبه یک خرداد 1403 با حضور در محل امامزاده سلیمان اشتهارد و در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: امروز در راستای تحویل کارگاه مرمت و احیای امامزاده سلیمان(ع)‌ شهرستان اشتهارد با جمعی از همکاران اداره کل اوقاف وامور خیریه و دفتر فنی اداره کل میراث فرهنگی در محل پروژه حاضر شدیم.

به گفته معاون میراث‌فرهنگی استان البرز بر اساس مصوبات قبلی مقرر شده که اعتبارات پروژه از محل اعتبارات اداره کل اوقاف و امور خیریه  تأمین شود و بخش مهمی از کار که شامل برنامه‌ریزی برای مرمت، احیا و تهیه طرح مرمتی بوده بر عهده اداره کل میراث‌فرهنگی است.

معاون میراث فرهنگی البرز ادامه داد: مطابق بند 2 توافق صورت گرفته بین دو اداره کل، امروز کارگاه مرمت امامزاده سلیمان(ع) اشتهارد از اداره کل اوقاف تحویل میراث فرهنگی شد. بر این اساس تمام اقدامات قبلی اداره کل اوقاف و بخشی از مصالح موجود توسط اعضای فنی اداره کل میراث و اوقاف صورت جلسه و کارگاه مرمت تحویل میراث فرهنگی شد.

او با بیان اینکه اکنون مشاور پروژه تعیین شده و قرارداد در حال تنظیم است، ابراز امیدواری کرد که  طی دو ماه آینده کارگاه مرمت پروژه با تعیین پیمانکار فعال شود و به سمتی برویم که پروژه مورد بهره برداری عموم قرار بگیرد.

کدخبر: 1743