دوشنبه، 07 خرداد 1403 - 16:22

با حضور وزیر شهرسازی مسکن مهر مهستان تحویل شد

با حضور وزیر راه و شهرسازی ۳۰۸۰ واحد مسکن مهر در شهرجدید مهستان به مردم تحویل داده شد

آیین باور- نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: در دولت سیزدهم بیش از ۱۰ هزار واحد مسکن مهر با میانگین ساخت ۷۰ درصدی از دولت های نهم و دهم باقی مانده بود که با قراردادهای بیش از متری ۱۰ میلیون تومان، تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شد.

 مجتبی عبداللهی در مراسم تکمیل و افتتاح ۶ هزار و ۴۴۷ واحد مسکن مهر باقیمانده که ۳ هزار و ۸۰ واحد آن در شهرجدید مهستان و باقی در شهرجدید پردیس تهران به صورت همزمان با حضور دکتر بذرپاش وزیر راه و شهرسازی روز دوشنبه ۷ خرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور شهید و همراهان شهیدشان، افزود: این غم بزرگ و اتفاق در باور مردم ایران اسلامی نمی گنجد چراکه آثار خدمات و دستاوردهای آیت الله رئیسی و دولت سیزدهم همچنان جاری است.

وی ادامه داد: در استان البرز تاکنون بیش از ۲ هزار و ۸۷۰ هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن برای ساخت حدود ۱۰۰ هزار واحد جانمایی و مشخص شده که جزو برترین استان های کشور در این راستا هستیم. 

عبداللهی گفت: این دولت برابر مصوبه مجلس شورای اسلامی و قانون، خود را متعهد به ساخت سالی یک میلیون مسکن کرد که در پایان ۴ سال به ۴ میلیون مسکن برسد.

وی افزود: برای ساخت ۴ میلیون مسکن در کشور برنامه ریزی لازم شد و ما در استان البرز توفیق یافتیم تمامی تعهدات خود در جهت تامین اراضی مناسب را انجام دهیم.

استاندار البرز گفت: در دولت نهم و دهم یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسکن تعهد شد که ۸۰۰ هزار واحد در همان دولت ها ساخته شد و بیش از ۳۰۰ هزار واحد بیش از ۱۰ سال مغفول ماند که دولت صادق الوعده سیزدهم خود را متعهد به اتمام آن کرد.

وی افزود: قراردادها در دولت نهم و دهم با متری ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان بسته شد که اکنون در این دوره بیش از ۱۰ هزار واحد آماده شده و تحویل مردم در شهر مهستان می دهیم.

عبداللهی گفت: در دولت سیزدهم بیش از ۱۰ هزار واحد مسکن مهر با میانگین ساخت ۷۰ درصدی از دولت های نهم و دهم باقی مانده بود که با قراردادهای بیش از متری ۱۰ میلیون تومان، تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شد.

استاندار البرز گفت: دولت صادق الوعده سیزدهم بر روی پروژه های رها شده، نیمه کاره و مغفول مانده متمرکز شد که تکمیل آنها پس از سال ها انتظار، برای مردم لذت‌بخش بود و می توان مصداق های بسیاری از این امر آورد.

کدخبر: 1752