سه‌شنبه، 08 خرداد 1403 - 12:36

کاروانسرای شاه عباسی جان دوباره گرفت

پس از چهار سال درهای کاروانسرا گشوده شد.

آیین باور _مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز گفت: نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و خوراک استان‌ها از 7 تا 27 خرداد در محل کاروانسرای شاه‌عباسی برپا است.

 رحیم خاکی گفت: درب کاروانسرای شاه‌عباسی برای برپایی نمایشگاه صنایع دستی و خوراک و با هماهنگی صندوق حفظ و احیا بناهای تاریخی تا 27 خرداد به روی علاقه‌مندان و گردشگران گشوده شد. 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز با اشاره به اینکه کاروانسرای شاه‌عباسی ظرفیتی بسیار ارزشمند در مرکز کرج برای برپایی رویدادهای فرهنگی، هنری و صنایع دستی است که می‌تواند علاوه بر تأثیر مثبت بر گردشگری این شهر به مکانی تفریحی برای شهروندان و گردشگران تبدیل شود.

مدیر شرکت پارس، به عنوان برگزار کننده نمایشگاه صنایع دستی و سوغات با اشاره به حضور بیش از 60 غرفه در این نمایشگاه، اظهار کرد: بیش از 35  غرفه صنایع دستی و 25 غرفه سوغات و خوراک استان ها هر روز از ساعت 10 صبح تا 10 شب در این نمایشگاه برپاست.

حسین رحیمی افزود: هنرمندان صنایع در رشته‌های مختلف صنایع چوبی، گلیم، چرم، نمد، سفال و سرامیک، حصیر، شیشه‌گری و... در این نمایشگاه حضور دارند. 

به گفته برگزار کننده این نمایشگاه غرفه‌های سوغات و خوراک استان‌ها از کرمانشاه، اصفهان، گیلان، مازندران، قم، کاشان و... در نمایشگاه حضور دارند و سیاه چادر ایل بختیاری نیز به عرضه انواع نان، آش و محصولات محلی می‌پردازد.

کدخبر: 1754