پنجشنبه، 17 خرداد 1403 - 14:44

عضو شورای کرج:

اتمام بلوار ناصربخت یعنی اتمام ترافیک هسته شهر

بلوار ناصربخت، بلوار ماهان غربی را به موازات خیابان بهشتی به بلوار خوارزمی در حصارک متصل می کند.

آیین باور- عضو شورای شهر کرج گفت: احداث ادامه بلوار ناصربخت نتیجه عملیات گسترده عمرانی و تملک است که تلاش می شود در اسرع وقت مورد بهره برداری قرار گیرد.

علیرضا رحیمی در بازدید از روند آسفالت ریزی پروژه «احداث ادامه بلوار ناصربخت» که همراه جمعی از مدیران شهری  صورت گرفت به خبرنگاران گفت: آخرین مراحل اجرایی در جهت بهره برداری را می گذرانیم و مطالبات مردمی مبنی بر تسریع در افتتاح این طرح عمرانی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: این پروژه تاثیر بسزایی در کاهش ترافیک هسته مرکزی شهر خواهد داشت. خروج بلوار ماهان غربی از بن بست ارتباطی و امتداد آن به سمت حصارک در قالب یک کمربندی شرقی - غربی یک دستاورد بزرگ و جهادی است.

رحیمی گفت:  اتفاقی که ماحصل چند فقره توافق و تملک چندین هکتار زمین دولتی و خصوصی است که با صرف اعتبار سنگینی صورت پذیرفته؛ همانطور که شاهدیم امروز بخش عمده کار انجام شده و با اتمام عملیات آسفالت ریزی و نصب علایم ترافیکی و احداث فضای سبز حاشیه ای زیر بار ترافیکی می رود.

رحیمی عنوان کرد: ترافیک یکی از عدیده ترین چالش های کلانشهرها به شمار می رود؛ ترافیک مترادف آلودگی هوا، اتلاف سرمایه های ملی و تهدید سلامتی شهروندان است، آنطور که آمار می گوید ۱۸ درصد ترافیک کشور مربوط به استان البرز است و به طور میانگین یک تن از هر سه شهروند البرزی صاحب خودرو است و طبیعتأ تامین زیرساخت این حجم عظیم از ترددها کار آسانی نیست و بخش عمده اعتبارات سالانه شهرداری را به خود اختصاص داده است.  

او در پایان گفت: ادامه بلوار ناصربخت در محور شرقی - غربی کرج یکی از معابر استاندارد و مجهز در دست اقدام و احداث است که با اصول مهندسی ساخته شده و با عرض ۳۵ متری، بخشی از ترافیک هسته مرکزی شهر را مدیریت می نماید و به زودی به عنوان یکی از خدمات ماندگار دوره ششم مدیریت شهری تقدیم شهروندان عزیزمان می‌شود.


کدخبر: 1781