پنجشنبه، 17 خرداد 1403 - 14:51

استاندار البرز:

ایران کوچک در انتخابات خواهد درخشید

۲۶ هزار نفر عوامل اجرایی برگزاری انتخابات در استان البرز هستند.

آیین باور- استاندار البرز گفت: باید با تبیین گری و اطلاع رسانی از دستاوردهای نظام بویژه در دولت سیزدهم، در جامعه اعتمادافزایی و امیدبخشی کنیم.

مجتبی عبداللهی در همایش توجیهی عوامل اجرایی دور چهاردهم انتخابات ریاست جمهوری که روز پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه ۱۴۰۳ در سالن همایش‌های میلاد کرج برگزار، با گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور شهید و همراهان شهیدشان، افزود: جلسات ستاد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در استان هر هفته سه شنبه برگزار می‌شود و تمامی موضوعات مربوطه مورد بررسی و اجرا  قرار می گیرد. 

وی ادامه داد: ۲۶ هزار نفر عوامل اجرایی برگزاری انتخابات در استان البرز هستند که از افرادی معتمد و مورد وثوق مردم و دستگاه های نظارتی انتخاب می شوند.

عبداللهی گفت: رشد مشارکت مردم استان البرز در انتخابات مجلس شورای اسلامی در دور اول و دور دوم نشان از افزایش اعتماد مردم به خدمتگزاران نظام بود.

وی افزود: البرز بعنوان ایران کوچک که نماد همگرایی و اتحاد اقوام مختلف ایرانی است باید با شور و شکوه مشارکت در کشور بدرخشد.

وی افزود: مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی ) در مراسم ۱۴ خرداد امسال از حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای بعنوان مکمل قدرشناسی و تشییع باشکوه پیکر رئیس جمهور شهید یاد کردند.

عبداللهی گفت: اخلاقمداری یک ویژگی شهید آیت الله رئیسی بود ولی ولایتمداری، ولایت پذیری، مجاهدت و اخلاص وی بسیار شاخص تر بود که ما باید بعنوان کارگزاران این نظام از این خصایص الگو بگیریم.

استاندار البرز به دستاوردها و برکات دولت سیزدهم در استان البرز و همچنین سفرهای رئیس جمهور به استان، گفت: تاکنون در هیچ دوره ای در البرز به این حجم اقدام موثر در راستای ارتقا زیرساخت ها و سرانه ها صورت نگرفته بود و به جرات مدعی هستم که در این دولت اقدامات بزرگی شکل گرفت.

وی افزود: پروژه های بزرگ بیمارستانی در استان افتتاح و دنبال شد که بیمارستان های شهید سلیمانی و به آفرین در فردیس تکمیل شد و پروژه های بیمارستان کمالشهر، سیدالشهدا، تأمین اجتماعی هشتگرد، طالقان، خورشید و... نیز با سرعت در حال تکمیل هستند، بواسطه این اقدامات در دولت سیزدهم حدود هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی به مجموعه استان اضافه شد. 

عبداللهی با اشاره به نهضت مدرسه سازی، گفت: ۱۰۰ مدرسه در سفر اول رئیس جمهور تعهد کرده بودیم که محقق شد و در سفر دوم نیز ۱۰۰ مدرسه در دستور کار قرار گرفت که تاکنون حدود نیمی از آن تکمیل شده است. 

وی افزود: اولین مرکز جامع تشخیص و درمان انواع سرطان کشور در البرز کنار بیمارستان امام علی (ع) در عظیمیه کرج در حال تکمیل است که بخش عمده آن در ۴ تیر ماه امسال مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. 

عبداللهی گفت: در این بیمارستان، بیماران مبتلا به سرطان با تعرفه های دولت مورد مداوا قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به پروژه های راهسازی استان، افزود: در این راستا نیز بخشی از اتوبان شهید سلیمانی در سفر رئیس جمهور محترم مورد بهره برداری قرار گرفت که درصدد هستیم تا هفته دولت ادامه آن نیز تکمیل و افتتاح شود، همچنین در این مسیر بلندترین پل خاورمیانه با سرعت در حال پیشرفت است. 

استاندار البرز افزود: در حوزه انتقال آب سد به شهرمهستان، نظرآباد، ساوجبلاغ و در حوزه برق نیز با بهره برداری از پست ۴۰۰ کیلوولت در کرج و اجرای این پست در چند نقطه دیگر از البرز اقدامات بزرگی رقم خورد و در حوزه گاز نیز البرز با انتقال گاز به روستاهای صعب‌العبور به استان سبز تبدیل شد.

وی گفت: قطارشهری کرج از دیگر پروژه هایی بود که پس از دو دهه انتظار مردم، احیا شد و بخشی از آن مورد بهره برداری قرار گرفت و ایستگاه شهید سلطانی که قطارشهری کرج را به مترو تهران متصل می کند در هفته دولت امسال افتتاح می‌شود. 

عبداللهی افزود: در نهضت ملی مسکن نیز بعنوان استان پیشرو در جانمایی و اختصاص اراضی مناسب به مساحت ۲ هزار و ۸۷۰ هکتار جهت ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکن، بودیم.

وی گفت: در دولت نهم و دهم مجموعا یک میلیون و ۲۰۰ مسکن ساخته شد و از این تعداد حدود ۸۵۰ هزار واحد تحویل داده شد و حدود ۲۸۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور مانده بود که دولت سیزدهم خود را موظف به تحویل آن کرد.

کدخبر: 1782