شنبه، 26 خرداد 1403 - 17:50

اعلام آمادگی دامپزشکی در عید قربان

اداره کل دامپزشکی استان البرز برای مراسم عید قربان آمادگی کامل  دارد.

آیین باور _سرپرست اداره کل دامپزشکی استان البرز گفت؛ 30 جایگاه عرضه دام، 37 اکیپ ثابت، ١۵ اکیپ سیار، 45 بازرس گوشت، 40 دکتر دامپزشک آماده باش خواهند بود.

  دکتر رفیعی پور افزود: ۳۰ ناظر ذبح شرعی در کنار ناظران بهداشتی بر ذبح شرعی نظارت می کنند. وی گفت: این اکیپ ها در مناطق از پیش تعیین شده توسط شهرداری تمامی شهرستان های استان مستقر بوده و شهروندان به منظور اطمینان از سلامت دام قربانی و گوشت و آلایش دامی از خدمات بهداشتی این اکیپ ها به صورت رایگان بهره مند می شوند.

رفیعی پور افزود: کشتارگاه های دام کلیه شهرستانهای استان در روز عید قربان فعال بوده و آماده ارائه خدمات به شهروندان می باشند. او از شهروندان درخواست کرد به هنگام خرید گوشت قرمز به مهر بهداشتی دامپزشکی و نیز لیبل دامپزشکی دقت نموده و از خرید گوشت و آلایش دامی حاصل از کشتار غیر مجاز دام که در حاشیه شهرها و روستاها عرضه می شود اجتناب نمایند.

وی با توجه به شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و پیشگیری از این بیماری و دیگر بیماری های مشترک بین انسان و دام توصیه کرد ذبح دام های قربانی در کشتارگاه ها و تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی باشد.

وی افزود: ستاد اجرایی نظارت بر ذبح دام های قربانی مستقر در اداره کل دامپزشکی البرز در روز عید قربان با شماره تماس ۳۲۷۳۷۱۷۹ و شماره تلفن ۳۲۷۷۶۰۲۹ اداره دامپزشکی شهرستان کرج و سامانه ارتباطی ۱۵۱۲ از ساعت ۶ صبح الی ۱۴ بعد از ظهر آماده ارائه هر گونه راهنمائی و پاسخگویی به سئوالات شهروندان محترم می باشد

کدخبر: 1826