یکشنبه، 03 تیر 1403 - 13:32

گزارش استاندار البرز در شورای اطلاع رسانی استان

محله های هدف قرارگاه اجتماعی استان البرز در حال رشد است.

آیین باور- استاندار البرز در چهاردهمین نشست شورای اطلاع رسانی استان با موضوع انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری که روز یکشنبه ۳ تیر ماه ۱۴۰۳ در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، از تلاش های فعالان حوزه رسانه استان در جهت اطلاع رسانی و امیدافزایی و آگاهی بخشی قدردانی کرد .

عبدالهی افزود: "در روزهای اخیر دکتر آقامحمدی قائم مقام وزیر در اجرای طرح ۲۰۲۰ محله های کم برخوردار و دکتر وحیدی وزیر کشور برای بازدید و بهره برداری از پروژه های مهم در کرج بویژه خط ۴ حصار کرج هدف قرارگاه اجتماعی، حضور یافتند .

وی با اشاره به پروژه هایی که مورد بهره برداری قرار گرفت، افزود: ۵ هزار ۶۳۵ پروژه در سامانه منتاک ثبت شده و به لحاظ تعدد پروژه ها دارای رتبه اول و در سامانه ایران یار نیز ۱۲۰ پروژه ثبت شده است که نشان از مسیر شتابان استان در ارتقا زیرساخت ها و سرانه ها دارد.

وی افزود: در ۳۳ ماه عمر دولت سیزدهم، اقدامات، برنامه ها و پروژه های محقق شده در راستای رشد و توسعه سرانه ها و زیرساخت ها در مقایسه با ادوار گذشته بی نظیر بود. 

عبداللهی به بخشی از دستاوردهای دولت صادق الوعده سیزدهم اشاره کرد و گفت: احیای بیش از هزار و ۳۰۰ معدن کوچک مقیاس، احیای بیش از ۸ هزار واحد اقتصادی راکد و ایجاد ۱۲۰ هزار اشتغال، عضویت رسمی در پیمان همکاری های شانگهای، انعقاد ۳۷۰ تفاهم نامه در حوزه های اقتصادی، افزایش ۹.۷ درصدی ارزش صادرات، گذر از تجارت ۱۰۰ میلیارد دلاری، ۴هزار و ۱۹۳ میلیون دلاری سرمایه خارجی جذب شده، افزایش صد در صدی در حوزه ذخایر گندم، افزایش ۱۰ برابری یارانه ها، افزایش صادرات از درآمدهای نفتی، رکورد تجارت غیرنفتی با ارزش ۱۱۲ میلیارد دلار، کاهش نرخ رشد نقدینگی، کاهش نرخ بیکاری این نرخ از بیش از ۱۰ به ۷.۹ رسیده و از ۱۰.۵ در البرز به ۷.۴ رسید، رتبه بندی معلمان که بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان بار مالی داشت، تنها بخشی از دستاوردهای دولت سیزدهم بود.

این مسئول اضافه کرد: تزریق ۱۶۰ میلیون واکسن کرونا، بیمه رایگان برای ۱۲ میلیون نفر، افزایش بیش از ۱۶ هزار تخت بیمارستانی در کشور، تکمیل ۴ هزار و ۴۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی، پوشش ۹۰ درصدی بیمه ناباروری و... از دیگر اقدامات بود.

وی افزود: در دولت نهم و دهم مجموعا یک میلیون و ۲۰۰ مسکن ساخته شد و از این تعداد حدود ۸۰۰ هزار واحد تحویل داده شد و از این تعداد حدود ۴۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور مانده بود که دولت سیزدهم خود را موظف به تحویل آن کرد و تنها در شهرجدید مهستان حدود ۱۰ هزار و ۳۰۰ واحد مسکن مهر تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شد. 

استاندار البرز با اشاره به دستاوردهای دولت سیزدهم در استان البرز، گفت: کل تخت های بیمارستانی البرز ۳ هزار و ۲۰۰ تخت بود که با پایان پذیرفتن پروژه ها هزار و ۵۶۰ تخت جدید به مجموعه بهداشت و درمان البرز اضافه می شود. 

وی افزود: بعنوان مثال بیمارستان کمالشهر که در سفر اول رئیس جمهور شهید مورد بازدید قرار گرفت، رها شده و مغفول بود و با عنایت ویژه دولت احیا و اکنون در شرف تکمیل است که به نام آیت الله رئیسی رئیس جمهور شهید مزین خواهد شد. 

عبداللهی گفت: پروژه های بزرگ بیمارستانی در استان افتتاح و دنبال شد که بیمارستان های شهید سلیمانی و به آفرین در فردیس تکمیل شد و پروژه های بیمارستان سیدالشهدا، تأمین اجتماعی هشتگرد، طالقان، خورشید و... نیز با سرعت در حال تکمیل هستند.

عبداللهی با اشاره به نهضت مدرسه سازی، گفت: ۱۰۰ مدرسه در سفر اول رئیس جمهور تعهد کرده بودیم که محقق شد و در سفر دوم نیز ۱۰۰ مدرسه در دستور کار قرار گرفت که تاکنون حدود نیمی از آن تکمیل شده است. 

وی افزود: اولین مرکز جامع تشخیص و درمان انواع سرطان کشور در البرز کنار بیمارستان امام علی (ع) در عظیمیه کرج در حال تکمیل است که بخش عمده آن در ۴ تیر ماه امسال مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. 

عبداللهی گفت: در این بیمارستان، بیماران مبتلا به سرطان با تعرفه های دولت مورد مداوا قرار می‌گیرند. 

وی با اشاره به پروژه های راهسازی استان، افزود: در این راستا نیز بخشی از اتوبان شهید سلیمانی در سفر رئیس جمهور محترم مورد بهره برداری قرار گرفت که درصدد هستیم تا هفته دولت ادامه آن نیز تکمیل و افتتاح شود، همچنین در این مسیر بلندترین پل خاورمیانه با سرعت در حال پیشرفت است. 

استاندار البرز افزود: در حوزه انتقال آب سد به شهرمهستان، نظرآباد، ساوجبلاغ و در حوزه برق نیز با بهره برداری از پست ۴۰۰ کیلوولت در کرج و اجرای این پست در چند نقطه دیگر از البرز اقدامات بزرگی رقم خورد و بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان برای زیرساخت های برق استان اختصاص یافت و در حوزه گاز نیز البرز با انتقال گاز به روستاهای صعب‌العبور به استان سبز تبدیل شد.

وی گفت: قطارشهری کرج از دیگر پروژه هایی بود که پس از دو دهه انتظار مردم، احیا شد و بخشی از آن مورد بهره برداری قرار گرفت و ایستگاه شهید سلطانی که قطارشهری کرج را به مترو تهران متصل می کند در هفته دولت امسال افتتاح می‌شود. 

عبداللهی افزود: طی هفته های اخیر ارتقا ۸ لکه صنعتی به شهرک صنعتی ابلاغ شد که براین اساس واحدهای مستقر در این لکه‌ها از امتیازات و تسهیلات شهرک ها برخوردار می شوند.

عبداللهی افزود: زندان رجایی شهر نیز تعطیل شد و درصدد هستیم بخشی از زندان را به دانشگاه فرهنگیان تبدیل کنیم که در دنیا بی نظیر خواهد بود.

وی گفت: با تصمیم و رای اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان ۳ پروژه، بیمارستان کمالشهر، پل B1 و مرکز جامع تشخیص و درمان انواع سرطان کشور در البرز به نام آیت الله رئیسی شهید خدمت، نامگذاری می شود.

استاندار البرز با اشاره به انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، ضمن قدردانی از اقدامات اصحاب فرهیخته رسانه استان در آگاهی بخشی و امیدافزایی در انتخابات گذشته،  افزود: باید با تبیین گری و اطلاع رسانی از دستاوردهای نظام بویژه در دولت سیزدهم، در جامعه اعتمادافزایی و امیدبخشی کنیم.

عبداللهی گفت: رشد مشارکت مردم استان البرز در انتخابات مجلس شورای اسلامی در دور اول و دور دوم نشان از افزایش اعتماد مردم به خدمتگزاران نظام بود.

وی افزود: البرز بعنوان ایران کوچک که نماد همگرایی و اتحاد اقوام مختلف ایرانی است باید با شور و شکوه مشارکت در کشور بدرخشد.

وی افزود: مقام معظم رهبری در مراسم ۱۴ خرداد امسال از حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای بعنوان مکمل قدرشناسی و تشییع باشکوه پیکر رئیس جمهور شهید یاد کردند.


کدخبر: 1839