دوشنبه، 04 تیر 1403 - 17:36

حسین مهاجری:

ون های ویژه معلولان و جانبازان فعال شد

وعده شورای شهر کرج برای راه اندازی ون ویژه معلولان و جانبازان محقق شد

آیین باور_ رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج گفت: با مصوبه شورای اسلامی شهر کرج برای نخستین بار یک دستگاه خودرو ون ویژه معلولان جسمی حرکتی خرید اری و به بهره برداری رسید تا این توانخواهان براحتی از حمل و نقل عمومی بهره مند شوند.

حسین مهاجری در آیین رونمایی از اولین ون مناسب سازی شده ویژه معلولان جسمی حرکتی و جانبازان اظهارداشت: مدیریت شهری کرج در راستای حمایت از معلولان و جانبازان عزیز و تسهیل رفت و آمد این بزرگواران در کلانشهر کرج، اقدام به تامین 3 ون ویژه حمل معلولان نموده است که امروز سوم تیرماه 1403 تحویل مجموعه مدیریت شهری شد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج گفت: تعداد 2 ون نیز حداکثر تا دو ماه آینده به ناوگان ملحق می‌شوند و با تجهیز ون‌های جدید به جک‌های بالابر، معلولان و جانبازان می‌توانند از این ظرفیت جدید بهره‌مند شوند. سوار کردن راحت افراد معلول جسمی و حرکتی از سوی این خودرو‌ها به وسیله بالابر‌های نصب شده با ظرفیت وزن حداقل 300 کیلوگرم، بر روی خودرو‌ها از مزیت‌های این خودرو است.

مهاجری بیان کرد: رانندگان این خودروها طی مدت 3 روز می بایست آموزش ارتباط با معلولان، سوار و پیاده کردن معلول و تمامی موارد فنی را طی کنند. زمان لازم جهت سوار و پیاده کردن معلولان ویلچری، حدود 90 ثانیه الی 2 دقیقه می باشد.

عضو شورای شهر کرج خاطرنشان کرد: خودرو فوق برای 1 نفر توانخواه ویلچری، 5 نفر توانخواه بدون ویلچر، راننده و یک نفر همراه توانخواه ویلچری در کنار راننده مجهز شده و6 نفر معلول می‌توانند هم زمان از این خودرو استفاده کنند.

مهاجری افزود: مدیریت شهری کرج آمادگی دارد ون های مذکور را در اختیار سازمان بهزیستی قرار دهد تا بهره برداری از این فناوری توسط آن سازمان صورت پذیرد.

به گفته رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج ،برای تردد معلولان در سطح شهر و استفاده مناسب از این ون ها، می بایست سامانه ای توسط ارگان مربوطه راه اندازی شود تا این افراد بتوانند از طریق اپلیکیشن مخصوص و یا تماس با شماره تلفن اختصاصی که پل ارتباطی با معلولان و جانبازان است، وسیله نقلیه مناسبی برای تردد خود درخواست کنند و به راحتی به زندگی روزمره خود ادامه دهند.

کدخبر: 1846