سه‌شنبه، 12 تیر 1403 - 11:12

شهردار کرج:

مدیون بازنشستگان هستیم

شهردار در روز گرامیداشت خانواده و تکریم بازنشستگان: مدیون بازنشستگان هستیم.

شهردار کرج گفت: بازنشستگان، پدران و مادران ارجمندی هستند که مسیر حرکت ما را در شهر هموار کرده و امروز برکت حضور و تلاش ایشان در جای جای شهر و مجموعه مدیریت شهری قابل مشاهده و درک است.

مهرداد کیانی افزود: این زنان و مردان سپیدموی و دلنشین، پیش از ما در جایگاه ها و موقعیت های گوناگون به خدمت پرداخته اند تا امروز بتوانیم در شرایطی مطلوب تر و هموارتر از پیش خدمت کرده و به اجرای وظایف مان بپردازیم.

وی، از جمله این اقدامات را احداث بوستان موضوعی جهان دیدگان عنوان کرد و افزود: احداث این بوستان با هدف ایجاد شهر دوستدار سالمند انجام شد و همه فاکتورهای مورد نظر در این پارک به اجرا درآمده است.

کیانی، تکریم بازنشستگان شهر را یکی از رویکردهای مدیریت شهری ذکر کرد و ادامه داد: تلاش کرده ایم بخشی از این رویکرد را در اجرای طرح های مناسب سازی و احداث پروژه های ویژه برای این قشر به اجرا درآوریم.

کیانی، صرف وقت توسط سالمندان در پارک ها و مراکز طبیعی را عامل ارتقای سلامت روانی و جسمی آنها ارزیابی کرد و ادامه داد: سالمندان می‌توانند در کنار هم و همراه با برنامه‌های مختلف فرهنگی، ورزشی و اجتماعی، ساعات خوشی را در پارک جهان دیدگان تجربه کنند.

ارائه خدمات و تسریع در امور مرتبط با بازنشستگان

این مسئول در بخش دیگری از گفته های خود به بازنشستگان مجموعه مدیریت شهری کرج اشاره و تعداد بازنشستگان کشوری این مجموعه را ۲۴۰ نفر ذکر کرد.

وی افزود: تمامی پرداختی های این بازنشستگان از جمله حق عائله مندی، بیمه و حقوق، از طریق شهرداری کلانشهر انجام می گیرد و کوشیده ایم همواره در سریعترین زمان پرداختی های مذکور را به حساب بازنشستگان واریز نماییم.

کیانی همچنین تعداد بازنشستگان شهرداری که از طریق تامین اجتماعی حقوق دریافت می کنند را بیش از ۸۰۰ نفر عنوان کرد.

وی با بیان اینکه نزدیک به ۳۰۰ نفر از پرسنل شهرداری در آستانه بازنشستگی قرار دارند، اضافه کرد: سعی ما همواره بر این بوده که با افزایش سرعت در اجرای امور اداری، طی پروسه بازنشستگی را برای این عزیزان تسهیل کند.

این مسئول، اذعان کرد: پس از اعلام درخواست بازنشستگی توسط پرسنل و ارائه برگه تسویه حساب، نخستین پرداخت اقساط سنوات ظرف یک هفته انجام می شود.

به گفته شهردار کرج، در سال گذشته سود صندوق ذخیره به بازنشستگان پرداخت شد؛ همچنین اولین بانوان آتش نشان در خاور میانه امسال بازنشسته شدند که مراسم تجلیل و تقدیر از این عزیزان و سایر بازنشستگان خدوم آتش نشانی توسط شهرداری برگزار شد.

کدخبر: 1852