سه‌شنبه، 12 تیر 1403 - 11:27

۲ لکه صنعتی چهارباغ، شهرک می شود

۱۰۰ واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری و مجوزدار در شهرستان چهارباغ فعال هستند.

آیین باور - رئیس صمت  چهار باغ  در روز صنعت و معدن گفت:  در شرایطی که شرکت های هیمالیا، فرمند، ۲۰۲، چاشنی، دلپذیر، بهروز، شیلتون و ... برند ملی و صادرات محور در چهار باغ فعالند، ۲۲ هزار کارگر نیز در  واحدهای تولیدی و صنفی چهارباغ مشغول به کار بوده و سال گذشته ۵ واحد تولیدی چون هافمن افتتاح شد.

روح اله آذر دار گفت: از افتتاح شرکت سلیکا در چهارباغ خبر داد و گفت: افتتاحیه کارخانه و واحدهای تولیدی جدید در هفته دولت و دهه مبارک فجر ۱۴۰۳ در دستور کار است.

 رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارباغ تاکید کرد: متاسفانه تا کنون پروانه واحدهای صنعتی از ساوجبلاغ به چهارباغ انتقال داده نشده است‌ تولیدکنندگان خدمات خود را از چهارباغ دریافت می کنند اما پرونده های آنها همچنان در ساوجبلاغ است.

وی از تصویب جابجایی پرونده ها خبر داد و گفت: تسهیلگری ارائه خدمات به واحدهای تولیدی در گرو استقرار پرونده آنها در چهارباغ است.

 رئیس صنعت، معدن و تجارت البرز افزود: سامانه جامع انبارها، تجارت و تائیدیه سوخت واحدهای تولیدی در چهارباغ انجام می شود اما انتقال پرونده، دوگانگی در انجام امور آنها را به حداقل می رساند‌.

 آذردار تاکید کرد: پس از انتزاع چهارباغ از ساوجبلاغ در سال ۱۴۰۰، پرونده ۲ هزار واحد صنفی به چهارباغ منتقل و سال ۱۴۰۱ قریب به ۵۰۰ جواز کسب برای آنها صادر شد.

 وی گفت: با تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در مجلس، حذف امضاهای طلایی و اعطا سلیقه ای مجوز، ۲ هزار پروانه جواز کسب در چهارباغ صادر شد.

 رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارباغ با اشاره به تشکیل اتاق اصناف در سال گذشته، افزود: سنوات قبل واحدهای تولیدی برای دریافت نرخ نامه به اتاق اصناف کرج و ساوجبلاغ مراجعه می کردند.

آذردار اظهار داشت: در دولت شهید رئیسی واحدهای تولیدی برای رفع موانع تولید به ستاد تسهیل البرز معرفی و مشکلات آنها پیگیری می شد.

وی تاکید کرد: مشکل صدور پروانه و تحویل نخ از گمرک شرکت پارس لامع طی روزهای اخیر با حضور وزیر صمت و پیگیری استاندار البرز برطرف شد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارباغ احیاء و رفع مشکلات واحدهای تولیدی را اولویت این مجموعه دانست و گفت: ۸ واحد راکد در چهارباغ شناسایی شده و احیاء آنها در دستور کار صمت و بسیج کارخانجات است.

 آذر دار افزود: با راه اندازی ۵ واحد تولیدی چهارباغ در سال گذشته، ۵۰۰ فرصت شغلی برای جوانان ایجاد شد اما کارخانه های شهرستان همچنان با کمبود کارگر مواجه هستند.

وی با اشاره به مزایایی چون حقوق بیشتر از قانون کار، سرویس ایاب و ذهاب و غذا برای کارگران، تاکید کرد: فارغ التحصیلان هنرستان ها و جوانان جویای کار می توانند با مراجعه به صنعت و معدن چهارباغ در واحدهای تولیدی مشغول به کار شوند.

رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارباغ گفت: در آخرین سفر شهید رئیسی به البرز تبدیل ۲ لکه صنعتی واقع در خیابان مرغک و خیابان دکتر حسابی به شهرک صنعتی خصوصی مصوب شد که با این اقدام شاهد انقلاب بزرگی در واحدهای صنعتی خواهیم بود.کدخبر: 1854