شنبه، 16 مرداد 1400 - 07:39

رئیس علوم پزشکی البرز پاسخ داد:

سهامداران اصلی بیمارستان امام خمینی (ره)، بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به کلیپ منتشر شده از بیمارستان امام خمینی (ره ) کرج تصریح کرد : سهامداران اصلی  بیمارستان امام خمینی (ره)، بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و سازمان همیاری شهرداری های استان البرز  بوده  و  متعلق به دانشگاه نمی باشد

دکتر فتحی رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به کلیپ منتشر شده از بیمارستان امام خمینی (ره ) کرج تصریح کرد : با توجه به اینکه سهامداران اصلی  بیمارستان امام خمینی (ره)، بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و سازمان همیاری شهرداری های استان البرز  بوده  و  متعلق به دانشگاه نمی باشد و دانشگاه با تمام ظرفیت تخت های بیمارستانی و کادر درمان خود به حول قوه الهی توانسته خدمات مطلوبی را به بیماران عزیز و مراجعین داشته باشد علیرغم اینکه موج پنجم بسیار شدیدتر از موج های قبلی بوده  و در خدمات دانشگاه خللی نبوده است.
رییس دانشگاه افزود: مکاتبات و پیگیری های لازم با مقامات استان  برای اینکه بتوانیم از ظرفیت درمانی این بیمارستان در جهت ارائه خدمات  به بیماران مبتلا به کرونا استفاده کنیم، انجام شده است. امیدواریم موانع قانونی آن با همت مسئولان مربوطه رفع شود تا این بیمارستان نیز بعنوان پشتیبان دانشگاه قرار گیرد.
دکتر فتحی خاطر نشان کرد :  اضافه شدن فضای درمانی بیمارستان امام خمینی (ره)  در شرایط کنونی بیماری کرونا حتی به صورت موقتی  بسیار موثر خواهد بود  و  طی مکاتبه ای که دانشگاه با استانداری البرز در این خصوص  انجام داده و  پیشنهاد شده است تا در صورت نیاز و تا زمان فروکش شدن  بیماری در استان، بیمارستان امام خمینی (ره) با تمام تجهیزات، امکانات و نیروی انسانی بصورت موقت در اختیار دانشگاه قرار بگیرد. 

وی ابراز امیدواری با در اختیار گذاشتن این بیمارستان به دانشگاه  تا فروکش شدن موج پنجم بتوان  به مدیریت هر چه بهتر تخت های بیمارستانی کمک کرد. 
وی تاکید کرد : نیروهای بهداشت و درمان بیش از ۱۷ ماه در حال مبارزه بی امان با این بیماری در استان هستند و اکنون در موج پنجم کرونا و سویه جدید دلتا فشار و سختی زیادی را متحمل میشوند. 
رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز ادامه داد:  امیدواریم هر چه زودتر مشکلات این بیمارستان به صورت قانونی رفع شود  و مردم استان بتوانند از ظرفیت درمانی این بیمارستان  مثل گذشته بهره مند شوند

کدخبر: 187