پنجشنبه، 14 تیر 1403 - 12:57

دادگستری البرز اعلام کرد:

12 هزار جلسه مشاوره پیش از طلاق برگزار شد

بیش از 12 هزار جلسه مشاوره پیش از طلاق در مراکز مشاوره دادگستری کل استان البرز برگزار شد.

آیین باور-معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز از برگزاری 12 هزار و 223 جلسه مشاوره پیش از طلاق در مراکز مشاوره دادگستری کل استان و ارائه خدمات مشاوره‌ای به 3741 زوج متقاضی طلاق در این مراکز در سال گذشته خبر داد. 

فرید نجف‌نیا در جلسه شورای مشورتی مراکز مشاوره خانواده استان البرز که به میزبانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز و با حضور اعضای شورای مشورتی استان برگزار شد، ضمن تأکید بر اهمیت بحث مشاوره در درمان اختلالات روانشناختی، بهبود ارتباطات و افزایش عزت‌نفس و تاب‌آوری، بر ضرورت توسعه کمی و کیفی مراکز مشاوره تأکید کرد.

رئیس شورای مشورتی مراکز مشاوره خانواده استان البرز گفت: در سال گذشته، بیش از 30 درصد پرونده‌های طلاق‌ توافقی و یک‌طرفه که از دفاتر خدمات قضایی، شعب مختلف دادگاه های خانواده و تجدید نظر به این مراکز ارجاع شده بود، منجر به سازش گردید و این موضوع نشان‌دهنده‌ی اثربخشی فرآیند مشاوره در اختلافات خانوادگی است.

دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات مراکز مشاوره مذکور در سال گذشته پرداخت و گفت: ارائه خدمات غربالگری در سامانه تصمیم به 1170  زوج مراجعه کننده به این مراکز، برگزاری 72 کارگاه آموزشی سبک زندگی برای 648 نفر از متقاضیان طلاق و انجام 12 مورد بازرسی‌ میدانی از مراکز مشاوره پیش از طلاق در شهرستان‌های فردیس، ساوجبلاغ، کرج و نظرآباد، بخشی از این اقدامات بود.

نظارت بر عملکرد مشاوران و مراکز مشاوره، مرتفع نمودن مشکلات و نقاط ضعف موجود، همکاری مشاوران برای توسعه و تقویت این مراکز و ارائه پیشنهادات سازنده توسط آن ها؛ از دیگر محورهای مطرح شده در این نشست بود.
کدخبر: 1870