سه‌شنبه، 19 تیر 1403 - 13:18

دانشگاه علوم پزشکی البرز خبرداد:

جذب دانشجو در 4 رشته جدید

با راه اندازی چهار رشته تحصیلی جدید در علوم‌پزشکی البرز مواقت شد.

آیین باور-بعد از دو سال تلاش و پیگیری  و بازدید های هیات تخصصی برد و شورای گسترش وزارت بهداشت با راه اندازی چهار رشته تحصیلی جدید ، آمار زیستی ، بهداشت حرفه ای و ایمنی کار ، پرستاری سالمندی و پرستاری مراقبت های ویژه در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه موافقت شد. 

رئیس علوم پزشکی البرز ادامه داد:تعداد رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه  از 9 به 13 رشته ارتقا یافت و از مهرماه سال جاری امکان پذیرش دانشجو در این چهار رشته تحصیلی از طریق آزمون برای دانشگاه وجود دارد .

دکتر صیادی افزود: رشته تحصیلی دستیاری قلب و عروق، کارشناسی ارشد اتاق عمل و مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، کارشناسی مددکاری اجتماعی و همین طور کسب مجوز قطعي دوره تخصصی زنان و زایمان، بیماری های داخلی، جراحی عمومی و دوره آموزشی مهارتی و حرفه ای نیز از جمله فعالیت هایی است که طی دو سال اخیر در معاونت آموزشی دانشگاه انجام شده است. 

وی خطر نشان کرد: این دانشگاه با بیش از 3500 دانشجو و 334 عضو هیات علمی و 6 دانشکده و 6 مرکز آموزشی درمانی با 47 گروه آموزشی به آموزش و پرورش نیروهای متخصص در علوم پزشکی و سلامت در استان می پردازد.

کدخبر: 1891