سه‌شنبه، 19 تیر 1403 - 13:34

پویش نجات قطره‌ها محرمی شد

پویش نجات قطره‌ها در ایام محرم با همکاری اداره بازرگانی برگزار می‌شود.

آیین باور - شب اول ماه محرم، مصادف با هفدهم تیرماه 1403، هیئت محبان آل محمد(ص) فعالیت خود را آغاز کرد و غرفه‌های متنوع فرهنگی و هنری موکب، میزبان مردم بود. اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز نیز در راستای رسالت مسئولیت اجتماعی و اقدامات همیشگی خود در حوزه فرهنگسازی، با همکاری پایگاه خبری هزار و یک شهر، غرفه‌ای را به پویش نجات قطره‌ها اختصاص داده است. 

عباسعلی کیخایی؛ مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای البرز به عنوان همکار کلیدی برگزاری پویش نجات قطره‌ها که با هدف فرهنگسازی صرفه‌جویی در مصرف آب انجام می‌شود، گفت: "کمبود آب به عنوان یکی از معضلات حیاتی بشریت، گریبانگیر جوامع مختلف شده است. خشکسالی‌های پی در پی، رشد فزاینده جمعیت و افزایش تقاضا برای این مایه حیات، منابع آبی را در معرض خطر جدی قرار داده‌اند."

او افزود: " فرهنگسازی مصرف بهینه آب یک مسئولیت اجتماعی است که باید توسط همه آحاد جامعه، از جمله خانواده‌ها، مدارس، رسانه‌ها و دولت‌ها، مورد توجه قرار گیرد. با تلاش جمعی و همبستگی ملی می‌توانیم این بحران را پشت سر بگذاریم و به حفظ این منبع حیاتی برای نسل‌های آینده کمک کنیم."

نازنین قادری؛ مدیر مارکتینگ شرکت رنگ نیپون گفت: “نقاشی و رنگ‌، زبانی گویا برای کودکان است و از طریق نقاشی، کودکان می‌توانند احساسات، افکار و دنیای درون خود را به تصویر بکشند”.او با بیان اینکه شرکت رنگ نیپون در راستای انجام مسئولیت اجتماعی، دغدغه بسیاری در حوزه فرهنگسازی دارد گفت: "نقش و تاثیر رنگ و نقاشی در فرهنگسازی و روحیات کودکان بسیار حائز اهمیت است. به این ترتیب که به کودکان کمک می‌کند تا خلاقیت و تخیل خود را پرورش دهند و با استفاده از رنگ‌ها و ابزارهای مختلف نقاشی، ایده‌های خود را به صورت بصری بیان کنند و دنیای ذهنی خود را خلق کنند".

نسترن کیوان‌پور؛ مدیر اجرایی پویش نجات قطره‌ها گفت: " انجام فعالیت‌های مشارکتی با رویکرد فرهنگسازی، می‌تواند به کودکان در یادگیری مفاهیم مهم فرهنگی و اجتماعی مانند احترام به محیط زیست، صلح و دوستی کمک کند".

او افزود: "پویش نجات قطره‌ها با برخورداری از تیم حرفه‌ای شامل تولید محتوای تصویری؛ بهزاد قندهاری، محمدرضا عباسی، میلاد فیروزان، گرافیست؛ هیبت احمدی، تسهیلگر و فیلم‌بردار؛ مجتبی ایمانی، سعی دارد با فراهم کردن فضای مناسب برای کودکان و نوجوانان در قالب کارگاه‌های نقاشی، داستان‌سرایی و سایر فعالیت‌های مشارکتی، سهم خود را در راستای فعالیت‌های فرهنگی ایفا کند."

کودکان و نوجوانان می‌توانند با مراجعه به غرفه نقاشی هیئت محبان آل محمد(ص) ضمن شرکت در کارگاه آموزش شهروندی، به صورت مشارکتی روی بوم، نقاشی کنند و جایزه بگیرند.

هم‌چنین غرفه‌های اهدای کتاب رایگان، ارائه خدمات پزشکی و... نیز از دیگر خدماتِ این هیئت به مردم استان البرز است که تا دهم محرم برپاست. 

گفتنی است در تاریخ‌های 20، 22، 24 و 26 نیز پویش نجات قطره‌ها در هیئت محبان آل محمد(ص) میزبان کودکان و نوجوانان خواهد بود.کدخبر: 1892

عکاس: عکس‌ها: میلاد فیروزان