سه‌شنبه، 19 تیر 1403 - 15:01

البرز پنجمین بازوی صمت کشور است

صمت البرز رتبه اول احیای واحدهای صنعتی راکد و عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کشور را بدست آورد.

آیین باور- مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به رتبه 7 ظرفیت صنعتی، معدنی و تجاری استان البرز در مقایسه با سایر استان ها، از تحقق جایگاه پنجمی کشور به لحاظ عملکردی در حوزه صمت در یکسال گذشته خبر داد.


دکتر محمد انصاری گفت: طبق بررسی های به عمل آمده از سوی وزارت صمت و سایر دستگاه‌های مسئول، استان البرز طی یک سال گذشته رتبه چهارم عملکردی در بخش صنعت و رتبه پنجم بخش بازرگانی و خدمات را به خود اختصاص داده است.


وی تصریح کرد: در این مدت،صمت البرز موفق شده رتبه سوم جذب سرمایه گذاری خارجی صنعتی کشور را کسب نماید و به لحاظ ارزبری صنایع در چارچوب واردات مواد اولیه و ماشین آلات جایگاه سوم کشوری را از آن خود کند. 


مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز ادامه داد: با حمایت های انجام شده از سوی تمامی دستگاه های مسئول در سالی که گذشت، رتبه اول احیای واحدهای صنعتی راکد و رتبه نخست عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کشور به البرز اختصاص یافته و رتبه دوم فروش محصولات دانش بنیان کشور نیز توسط این استان کسب شده است. 


انصاری تاکید کرد: علیرغم همه محدودیت های موجود به لحاظ تزریق منابع مالی به واحدهای صنعتی و همچنین ناترازی انرژی در فصول مختلف سال روند رو به رشد و جهشی تولید و صادرات استان تداوم دارد و تلاش خواهیم نمود مشکلات موجود را به حداقل ممکن برسانیم.

کدخبر: 1898