پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 14:00

شهردار کرج:

دوره تکمیل طرح های نیمه تمام مدیریت شهری است

کرج در مسیر توسعه یافته ترین کلانشهر ایران

در دوره ششم مدیریت شهری کرج از دستاوردهایی رونمایی می شود که برای نخستین بار در تاریخ ادوار مدیریت شهری این کلانشهر شاهد خرید و احداث و راه اندازی آنها هستیم؛ تحول در زیرساخت ها، سرعت تکمیل پروژه های نیمه تمام و کارِ جهادی در گوشه گوشه شهر موجب شده تا فرماندار شهرستان، کرج را بزرگ ترین شهر فنی و عمرانی و حتی فرهنگی کشور بخواند. 

 عصر روز (دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳) و با حضور علیرضا عباسی نماینده مردم در مجلس، رمضانی فرماندار کرج، سردار هداوند فرماندهی انتظامی استان، رئیس و اعضای شورای شهر کرج، مدیران شهری، اصحاب رسانه و شهروندان، فاز نخست «سامانه اتوبوس تندرو» در حالی به بهره برداری رسید که قبلاً تلاش ناموفقی در جهت راه اندازی آن وجود داشته است، ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی در مسیر ۱۵ کیلومتری به مردم خدمت رسانی خواهند کرد. 

کیانی شهردار کرج در سخنان خود به سه محور مهم اشاره کرد؛ وی گفت که اگر بخواهیم نامی برای دوره ششم مدیریت شهری کرج برگزینیم، آن دوره تکمیل طرح های نیمه تمام خواهد بود، ثانیاً به هزینه کرد صدها میلیارد تومان جهت اجرای کلکتور آبهای سطحی اشاره کرد که گرچه برای آن افتتاحیه ای برگزار نشد اما نقاط مستعد آبگرفتگی را از بیش از ۵۰ نقطه به کمتر از 5 مورد کاهش داد و سوم اینکه با شکوفایی حمل و نقل عمومی در دوره کنونی، نویدِ تنفس مردم در هوای پاکیزه و کاهش معنادار آلودگی هوا برای آینده وجود دارد. 

رمضانی فرماندار شهرستان کرج نیز طی سخنانی با بیان اینکه «امروز کرج به بزرگترین شهر فنی و عمرانی و حتی فرهنگی کشور تبدیل شده است.» گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر نگاه توسعه‌ای به کرج یک نگاه هوشمندانه و عالمانه بود، فاصله عمر ٣ ساله شهردار فعلی و شورای اسلامی فعلی با دوران‌های قبل باید مقایسه و تفاوت محسوس آن باید مشاهده شود. 

باید گفت که کلانشهر کرج در دوره ششم مدیریت شهری بهره مندی از زیرساخت هایی همچون قطار شهری، بزرگراه و کنارگذر، اتوبوس های برقی، سامانه اتوبوس تندرو، ساخت ده ها پارک و فضاهای ورزشی و فرهنگی، توسعه راه ها و ساماندهی گسترده معابر و... را تجربه می کند  که قبلاً دستیابی به هر یک از آنها مطالبه ای دیرین و چه بسا رویایی دور به شمار می رفت. 


کدخبر: 1903