پنجشنبه، 21 تیر 1403 - 14:05

دفترچه شرح خدمات شهری فردیس آماده شد

در این دفترچه، خدمات بر اساس تغییر رویکرد، تعریف شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری فردیس گفت: تغییر رویکرد در خصوص تهیه فهرست بهای خدمات شهری، کنترل و نظارت بیشتر و ارتقای کیفیت خدمات را به دنبال خواهد داشت.

 اصغر نصیری در نشستی که به منظور هماهنگی بیشتر بین حوزه‌های مختلف شهرداری در امور خدمات شهری برگزار شد، با اشاره به سیاست‌های کلان کشور در خصوص تغییر رویکرد در تهیه صورت وضعیت خدمات شهری، اظهارکرد: تا کنون تهیه صورت وضعیت در حوزه خدمات شهری به صورت حجمی و کلی بود و حالا باید به صورت فهرست بها و طبق ارزش کار انجام شده تهیه شود. در این راستا مبلغی که به پیمانکار پرداخت می شود بر اساس میزان کار انجام شده خواهد بود.

وی از تهیه دفترچه شرح خدمات حوزه خدمات شهری فردیس خبر داد و افزود: در این دفترچه، خدمات قابل ارائه مبتنی بر فضای شهر فردیس بر اساس تغییر رویکرد، تعریف شده است. با استفاده از نقشه‌های GIS  یک دو هزارم مساحت معابر قابل تنظیف از جمله رفیوژمیانی، حاشیه‌ها و فضای تردد منطقه ۲ شهرداری فردیس احصا و هزینه یابی شد. چرا که بر اساس رویکرد جدید، هزینه تنظیف معابر متفاوت است و کنترل و نظارت بیشتری بر کیفیت خدمات خواهد بود. مساحت معابر منطقه یک نیز به زودی احصا می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری فردیس گفت: با توجه به تأکید شهردار محترم در خصوص آموزش تهیه صورت وضعیت بر اساس فهرست بها، در روزهای آتی نسبت به برگزاری کلاس‌های آموزشی اقدام خواهیم کرد.

وی همچنین بر لزوم هماهنگی بیشتر بین حوزه‌های مختلف شهرداری تأکید کردو افزود: درصورت ناهماهنگی میان حوزه‌ها به ویژه عمران و خدمات شهری شهرداری، خدمات انجام شده کارایی و نمود لازم را نخواهد داشت.


 

کدخبر: 1904