چهارشنبه، 03 شهریور 1400 - 14:29

با ورود دادگستری البرز رقم خورد؛

بازگشت ۱۲ هزار میلیارد ریال به بیت‌المال با احیای بیمارستان امام خمینی

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های البرز گفت: نقش دستگاه قضایی البرز برای بازگرداندن ۱۲ هزار میلیارد ریال به بیت المال نقشی بی بدیل و پررنگ بوده است.

 بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی امام خمینی (ره) کرج که از مهم‌ترین بیمارستان‌های استان است، از سال ۹۵ به‌دلیل مشکلات مالی و مالکیتی تعطیل شده بود، اما با تلاش‌های قوه قضاییه، اکنون و در حساس‌ترین شرایط کرونایی به چرخه درمان کشور بازگشت.

آغاز به کار بیمارستان امام خمینی کرج علاوه بر کمک به حل مشکلات درمانی و پزشکی مردم کرج، در اشتغالزایی نیز سهم زیادی دارد و به گفته مسئولان این مرکز درمانی، به ازای هر تخت چهار نفر مشغول به کار خواهند شد.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز با اشاره به جلوگیری از توقیف اموال بیمارستان امام خمینی (ره) با حمایت‌های دستگاه قضایی گفت: نقش دستگاه قضایی برای بازگرداندن ۱۲۰۰ میلیارد تومان به بیت المال نقشی بی بدیل و پررنگ بوده است.

قدرت‌الله شمیرانی، ضمن قدردانی از حمایت‌های دستگاه قضایی به منظور بازگشت بیمارستان امام خمینی (ره) به چرخه درمان کشور در روز‌های حساس کرونایی گفت: بیمارستان امام خمینی (ره) از سال ۱۳۸۰ با مشکلات عدیده‌ای مواجه بود و این مشکلات در سال ۹۵ شکل حادتری به خود گرفت و از آنجایی که تعرفه بیمارستان از خصوصی به دولتی تبدیل شد، این بیمارستان حدود ۱۸ میلیارد تومان بدهی داشت.

شمیرانی در ادامه افزود: بیمارستان امام خمینی (ره) هم به دلیل بدهی‌ها و هم سوءمدیریت با ضرر و زیان مواجه شد و پس از هفت بار مزایده، بیمارستان واگذار و در سال ۹۸ تحویل خریداران شد.

او با اشاره به عدم انجام تعهدات توسط خریداران بیمارستان امام خمینی (ره) گفت: با توجه به اینکه موضوع، تضییع حقوق عامه بود، از همان ابتدا مباحث کارشناسی نحوه ورود به موضوع با راهنمایی نیرو‌های زبده دادگستری انجام شد و حمایت‌های قضایی به طور مشاوره‌ای در فرایند قضایی ادامه داشت.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های البرز افزود: دادگستری استان البرز برای جلوگیری از تعطیلی کلی بیمارستان جلسات مختلفی را تشکیل داد و بیش از ۱۰ جلسه در دادگستری برای فعال شدن بیمارستان و پرداخت دیون پرسنل برگزار شد و قوه قضاییه در خصوص مشکلات بیمه‌ای موجود، ورود داشت و حمایت‌های لازم را به عمل آورد که سبب حل مشکلات مذکور شد.

شمیرانی گفت: همچنین جلساتی نیز با همت دادگستری در مورد نحوه تعامل سازمان همیاری‌ها و بنیاد شهید برای فعال سازی بیمارستان برگزار شد و صورت جلسات حقوقی در دادگستری تنظیم شد.

او با اشاره به جلوگیری از توقیف اموال بیمارستان امام خمینی (ره) با حمایت‌های دستگاه قضایی افزود: دادگستری استان البرز از ابتدا تا انتها در کنار دولت، سازمان همیاری‌ها و بنیاد شهید بود و حداقل ۱۲۰۰ میلیارد تومان با حمایت‌های قضایی به بیت المال بازگشت داده شد که جای قدردانی دارد.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز با بیان اینکه نقش دستگاه قضایی برای بازگرداندن ۱۲۰۰ میلیارد تومان به بیت المال نقشی بی بدیل و پررنگ بوده است، گفت: در نهایت پس از بررسی موضوع در جلسات مختلف و تعامل دستگاه‌های گوناگون و حمایت‌های به عمل آمده از ناحیه دستگاه قضایی، بیمارستان امام خمینی (ره) فعال شد.

شمیرانی گفت: بیمارستان امام خمینی (ره) در حال حاضر بیماران کرونایی را نیز پذیرش می‌کند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد و حمایت‌های دستگاه قضایی موجب شد تا ۲۲۰ تخت بیمارستانی در شرایط موجود کشور به چرخه درمان بازگردد.

کدخبر: 237