چهارشنبه، 24 شهریور 1400 - 15:36

سال تحصیلی جدید به صورت مجازی آغاز می شود

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: آمادگی کامل برای شروع سال تحصیلی جدید در کشور وجود دارد و مدارس به تدریج بازگشایی می شوند.

 علیرضا کاظمی روز سه شنبه در آیین بهره برداری از دبیرستان شهید باب الله مؤمنی کرج و اعزام کاروان توزیع اقلام و تجهیزات آموزشی و ورزشی به مناطق مختلف البرز ، اظهار داشت: یکی از عوامل مهمی که البرز توفیقات ارزشمندی به خصوص در حوزه آموزش و پرورش کسب کرده، هوشمندی، موقعیت شناسی و مردم داری دکتر شهبازی استاندار البرز است که موجبات انسجام و موفقیت را فراهم کرده است.
شهبازی گفت: با هماهنگی های انجام شده با وزارت بهداشت مقدمات کار برای تزریق واکسن به دانش آموزان، رانندگان سرویس دانش آموزی و اولیای دانش آموزان فراهم شده است.
وی بیان داشت: همچنین آمادگی لازم برای شروع آموزش مجازی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در بستر شبکه آموزشی شاد و تلویزیونی وجود دارد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم از همان ابتدای راه به حوزه تعلیم و تربیت نگاه ویژه ای دارد تا معلمان و دانش آموزان از بستر مناسب آموزشی، تربیتی و حمایتی برخوردار شوند.
کاظمی با اشاره به اینکه استان البرز راهبردی ترین استان کشورو زبانزد در عرصه های اقتصادی، اجتماعی و صنعتی است، اضافه کرد: این استان در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی و رشادت‌ها در کشور الگو است که شهید محمد حسین فهمیده الگوی ماندگار در تاریخ تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.
وی یادآورشد: افتتاح ۲۵ پروژه آموزشی بزرگ و درمانگاه بی نظیر فرهنگیان کرج در استان البرز نیز نشانگر این است که مجموعه مسوولان استان همت مضاعف دارند تا جایگاه شاخصه های البرز را در حوزه تعلیم و تربیت ارتقا دهند.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: با توجه به وضعیت سرانه ساخت و ساز البرز باید تلاش‌ها برای تامین فضای آموزشی در این استان مضاعف شود.
وی تصریح کرد: بر این اساس استان‌هایی که با متوسط کشور فاصله دارند به میزان این فاصله سرمایه گذاری انجام شود تا بخشی از عقب افتادگی‌ها آنها جبران گردد.
کاظمی افزود: ۳۵ پروژه حیات طیبه در سطح کشور در مدت زمان بسیار کوتاه افتتاح شده است و تلاش برای اتمام پروژه‌های بزرگ حیات طیبه که هر کدام بیش از هشت هزار متر مربع زیربنا دارند، همچنان ادامه دارد.
وی از اجرای پروژه های حیات طیبه به عنوان یکی از مهمترین افتخارات سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نام برد و گفت: با هزینه‌هایی که هر کدام از این پروژه‌ها در بر دارد می‌توان ده‌ها مدرسه ساخت و ده‌ها اقدام بزرگ در سطح کشورانجام داد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش به اثرات مجتمع‌های آموزشی حیات طیبه درکیفیت بخشی به مسائل آموزش و پرورش پرداخت و عنوان کرد: هدف غایی و نهایی این زیر ساخت‌ها این است که زمینه‌های تربیتی و برون داده‌های تراز نظام جمهوری اسلامی ایران را در این مجموعه‌ها طراحی کنیم.
وی تاکید کرد: بستر حضور دانش آموزان در فضای واقعی مدارس را آماده می کنیم زیرا این حضور کاهش آسیب های اجتماعی و عادی شدن فضای عمومی جامعه را به همراه دارد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در بدو ورود به البرز ابتدا با همراهی استاندار البرز به زیارت مزار شهدای گمنام والفجر کرج رفت و سپس از درمانگاه فرهنگیان کرج که آماده بهره برداری است، بازدید کرد.

کدخبر: 258