سه‌شنبه، 30 شهریور 1400 - 09:02

بیلبوردها جمع آوری می شوند

دادستان کرج تبلیغ فروش باغ و ویلا را ممنوع کرد

با توجه به آسیب شناسی تاثیر بیلبورد و بنرهای تبلیغ خرید و فروش ویلا و باغ در افزایش تغییر کاربری غیرمجاز، دستور جمع آوری این نوع تبلیغات صادر شده است.

 
 دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با اشاره به اقدامات قضایی انجام شده برای مقابله با تغییر کاربری های غیرمجاز گفت: در راستای اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی زراعی و باغها، با درخواست جهاد کشاورزی استان البرز، دستور قضایی جمع آوری تابلوها، بنر و بیلبوردهای تبلیغاتی مربوط به خرید و فروش زمین، باغ، ویلا و اراضی زراعی و کشاورزی صادر شد.

حسن مددی افزود: با توجه به شناسایی عوامل تاثیرگذار و راهکارهای قانونی جهت کنترل و نظارت بر عوامل تغییر کاربری اراضی، یکی از این عوامل وجود بیلبورد یا بنرهایی با مضمون خرید و فروش ویلا در قطعات مختلف و با ذکر مبالغ وسوسه انگیز است که عمدتاً مربوط به خارج از بافت های روستایی و اراضی مواصلاتی از جمله حاشیه اتوبان، پل ها و جاده های روستایی است.

ویافزود: با صدور دستور قضایی به کلیه مراجع ذیربط استان، مقرر شد با توجه به مصوبات قرارگاه صیانت از بیت المال و مقابله با تغییرکاربری غیرمجاز، همکاری لازم با مأمورین و بازرسین جهاد کشاورزی در راستای جمع آوری تابلوها، بنرها و بیلبوردهای تبلیغاتی مربوط به خرید و فروش زمین، باغ، ویلا و اراضی زراعی و کشاورزی انجام شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با اشاره به تقویت اقدامات پیشگیرانه و برخورد با مجرمین حرفه ای در حوزه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی گفت: برخورد با افرادی که به خرید، تفکیک، فروش قطعات، ویلاسازی و شهرک سازی اشتغال دارند تشدید شده است و با توجه به تعامل ایجاد شده بین یگان حفاظت از اراضی جهاد کشاورزی با پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان البرز، متخلفان با هماهنگی دادستانی سریعا مورد تعقیب قضایی قرار می گیرند.

کدخبر: 264