دوشنبه، 19 مهر 1400 - 09:30

این نمایشگاه تا پایان هفته برپاست

نمایشگاه آثار کودکان ایرانی در کتابخانه ملی برپا شد

این نمایشگاه از 17 مهرماه تا پایان هفته برپاست و ساعت بازدید این نمایشگاه، از 9 تا 15 است.

آیین باور - همزمان با فرارسیدن هفته کودک،نمایشگاه آثار کودکان با موضوع کتاب‌های داستان ایرانی از امروز 17 مهرماه در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برپا شده است. 

نمایشگاه آثار کودکان مربوط به داستان‌های شاهنامه و کتاب‌های داستان ایرانی با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و مجموعه فرهنگی و هنری آسمان برگزار شد.

هانیه گرائیلی، مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در توضیح برپایی این نمایشگاه گفت: وقتی نام کتابخانه ملی ایران مطرح می‌شود، باید همه اقشار جامعه از جمله کودکان و نوجوانان را در نظر گرفت. به همین دلیل کتابخانه ملی، بخش ویژه کودک و نوجوان دارد و در مدیریت جدید به این بخش از اقشار جامعه، به‌عنوان آینده‌سازان ایران توجه شده است. به همین منظور بسیاری از منابع با کمک مصطفی رحماندوست احصا و دیجیتال‌سازی شد.
 
در ادامه این گزارش آمده است: نمایشگاه آثار کودکان مربوط به داستان‌های شاهنامه، مولانا و برخی از داستان‌های ایرانی با همکاری مجموعه فرهنگی و هنری آسمان در سازمان و کتابخانه ملی ایران در حال برگزاری است.
 
مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در این باره اظهار داشت: پیش از شیوع ویروس کرونا، برنامه‌های متنوعی برای کودکان کار برگزار می‌کردیم؛ اما به دلیل محدودیت‌های ایجادشده، در ایام کرونا شیوه برگزاری این برنامه‌ها تغییر کرده است و اکنون در این نمایشگاه آثاری از کودکان کار و بهزیستی نیز از سنین مختلف به نمایش گذاشته شده است.

 همچنین سپهر داد جم ،مسئول برگزاری این نمایشگاه  گفت: مجموعه فرهنگی و هنری آسمان، نگاه ویژه‌ای به پیشبرد امور مطالعاتی و تحقیقاتی پژوهشگران حوزه کودک دارد.

جم اظهار داشت: در این مسیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به‌عنوان سازمانی خدمات‌محور، نقش مهمی را در ارائه منابع مرتبط به پژوهشگران کودک به عهده دارد.

وی افزود: برگزاری این دوره از نمایشگاه در کتابخانه ملی ایران، گامی موثر در مسیر مطالعات در حوزه کودکان است.

لازم به توضیح است نمایشگاه آثار کودکان به مناسبت پنحمین سالگرد موزه مجازی بین‌المللی هنر کودک برگزار شده است. در این نمایشگاه، آثاری از کودکان کار و بهزیستی، موسسه پژوهشی دنیا، مجموعه مدارس بادبادک و خانه هنر خورشید به نمایش درآمده است. این نمایشگاه از 17 مهرماه تا پایان هفته برپاست و ساعت بازدید این نمایشگاه، از 9 تا 15 است. 

کدخبر: 321