چهارشنبه، 26 آبان 1400 - 12:35

رفع تصرف 1000مترمربع از اراضی ملی در استان البرز

تفکیک اراضی و ساخت و سازهای غیر مجازی که با هوشیاری حافظان محیط زیست البرز به سرانجام نرسید

آیین باور- حمید راحتی رییس اداره حفاظت محیط زیست کرج با اشاره به اهمیت حفظ اراضی ملی در سطح استان گفت: محیط زیست استان با همکاری و تعامل با ارگان های ذیربط بیش از پیش گشت و کنترل و نظارت های خود را افزایش داده است.
وی با تاکید بر جلوگیری جدی از تغییر کاربری اراضی، ساخت و سازهای غیرمجاز و تصرف اراضی ملی واقع در منطقه حفاظت شده اظهار کرد: انتظار می رود سایر دستگاه ها و سازمانها و دهیاران و جوامع محلی نیز همکاری لازم با دستگاههای متولی به ویژه محیط زیست و منابع طبیعی در این امر خطیر داشته باشند.
راحتی افزود: یکی از اهداف مهم افزایش اقدامات نظارتی، توقف فعالیت های غیر مجاز و پیگیری قانونی در مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز است.
وی با تاکید بر اهمیت آموزش و اطلاع‌رسانی پیامدهای ناشی از تغییر کاربری اراضیُ و افزایش میزان تعامل و همکاری دستگاه‌های متولی که می‌توانند گامی موثر در جلوگیری و پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز باشد خاطرنشان کرد: نیروهای حفاظت از محیط زیست بازوهای اهرمی اجرایی در این امر مهم هستند از این رو باید توجه بسیاری بر تجهیز و تقویت نیروی انسانی و امکانات یگان‌ها شود.
راحتی در پایان خاطرنشان کرد: در اجرای این برنامه میزان ۹۹۰ متر مربع دیگر از اراضی ملی وحفاظت شده البرز جنوبی که در تصرف زمین خوران قرار گرفته بود توسط مامورین یگان حفاظت منطقه با همکاری مامورین یگان حفاظت منابع طبیعی در قالب تبصره ۱ ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری جنگلها و مراتع از دست متصرفین آزاد سازی و به بیت المال برگردانده شد.

کدخبر: 427