یکشنبه، 19 دی 1400 - 11:33

برای ورود به کوهستانهای کرج، مجوز بگیرید

صعود به ارتفاعات کوهستانی کرج بدون مجوز ممنوع شد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج گفت: بزودی تنها کوهنوردانی که دارای مجوز از فدراسیون باشند امکان حضور در ارتفاعات کوهستانی را خواهند داشت.

 غفور قاسم پور افزود: در جلسه بررسی نحوه مدیریت بحران فعالیت کوهنوردان در روستا‌های شهرستان کرج موضوع ضرورت داشتن مجوز فعالیت از سوی فدراسیون مطرح شد و با توجه به شرایط خاص منطقه به ویژه جاده چالوس و بخش آسارا این مهم در دستور کار قرار گرفت.


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج گفت : ثبت اطلاعات ورود افراد به کوهستان‌های کرج در مدیریت بحران‌های احتمالی و غیر قابل پیش بینی ضروری است.

قاسم پور اضافه کرد: با کمک مدیریت بحران فرمانداری فرم‌های مخصوصی تهیه و در بین باشگاه‌ها و دهیاران هر روستا توزیع می‌شود و افراد بعد از دریافت معرفی نامه باشگاه از فدراسیون امکان ورود به کوهستان را خواهند داشت. تمام گروه‌های غیر مجاز و ثبت نشده به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

فرماندار کرج افزود: همچنین مقرر شده با برگزاری دوره‌های امداد کوهستان، شورا‌های اسلامی و دهیاران افراد داوطلب را معرفی تا بصورت رایگان از این کلاس‌ها استفاده و مدرک معتبر را دریافت کنند.

جلسات مدیریت بحران در کوهستان‌های شهرستان کرج هر ۱۵ روز برگزار می‌شود.

کدخبر: 528