دوشنبه، 20 دی 1400 - 10:44

لایحه اصلاحیه بهای خدمات شهرداری تصویب شد

به منظور ساماندهی درخواست های مربوط به تراکم های مازاد بر طرح تفصیلی در کاربری های مختلف که بعضا تناسب شهری را با چالش مواجه می نماید و نیز با هدف ایجاد تناسب و کنترل رشد همگون شهر،واقعی سازی اخذ هزینه خدمات عممومی با این لایحه موافقت شد.

رئیس کمیسیون برنامه بودجه شورای اسلامی شهر کرج گفت: اعضای شورای اسلامی شهر کرج در جریان بررسی لایحه بودجه سال 1400 شهرداری با تصویب اصلاحیه بهای خدمات شهرداری موافقت کردند.

عمار ایزدیار در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری شورای اسلامی شهرکرج با اشاره به اصلاحیه بهای خدمات اظهار داشت: به منظور ساماندهی درخواست های مربوط به تراکم های مازاد بر طرح تفصیلی در کاربری های مختلف که بعضا تناسب شهری را با چالش مواجه می نماید و نیز با هدف ایجاد تناسب و کنترل رشد همگون شهر،واقعی سازی اخذ هزینه خدمات عممومی با این لایحه موافقت شد.

رئیس کمیسیون برنامه بودجه شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: این موافقت به منظور ایجاد توازن منطقه ای با تمایز مناطق برخوردار و کم برخوردار در دریافت بهای خدمات ناشی از افزایش تراکم به منظور توسعه سطح اشغال ،ایجاد کنسول طبقه مازاد نسبت به ضوابط پایه مصوب طرح تفصیلی و دستور العمل های مصوب در کاربری های مختلف مسکونی، تجاری ،اداری، خدماتی و حریم شهر و ... توسط شهرداری اصلاح می شود.

ایزدیار بیان کرد: اگر این هزینه‌ها برای اداره شهر از محل عوارض و بهای خدمات تأمین نشود، شهر از شاخصه‌های مناسب برای زیست و رفاه شهری محروم خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج تاکید کرد: امروز کلانشهر کرج نسبت به سالیان قبل، روان‌تر است و در هر نقطه از شهر، پروژه‌های عمرانی با هدف رفاه شهروندان در حال انجام است و این همه جز با تکیه بر درآمدهای شهروندی از محل عوارض و مشارکت‌های همشهریان میسر نمی‌شود.

به گفته رئیس کمیسیون برنامه بودجه شورای اسلامی شهر کرج؛ افزایش تعرفه‌ها به صورت سالانه، بر اساس منطق اقتصادی و طبق شاخص هزینه‌های اداره شهر انجام می‌شود.

کدخبر: 530