چهارشنبه، 12 خرداد 1400 - 08:36

قطار خسته ی شهری کرج پس از سال ها انتظار حرکت خواهد کرد

امکان جابجایی روزانه 6 هزار مسافر در مرحله اول راه‌اندازی مترو کرج

آیین باور-نماینده عالی دولت در استان البرز از راه‌اندازی سه ایستگاه متروی داخل شهر کرج تا قبل از پایان دولت دوازدهم خبر داد و گفت: در این مرحله امکان جابجایی روزانه 6000 مسافر بین سه ایستگاه در نقاط پرترافیک کرج وجود دارد.
 شهبازی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از آخرین روند پیشرفت پروژه مترو شهر کرج با بیان اینکه پروژه متروی کرج یک ابرپروژه در سطح کلانشهرهای کشور محسوب می‌شود، گفت: پیشبرد این پروژه با یک کار تیمی، منسجم و هماهنگ در سطح استان صورت گرفته و با همدلی خوب در استان و همت والای شهردار محترم کرج و شورای شهر، طی سه سال گذشته اتفاقات خوبی در آن رقم خورده و فاز اول آن تا قبل از پایان کار دولت دوازدهم به طول 6.5 کیلومتر به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: شهر کرج بعد از تهران پر تراکم ترین شهر کشور است و 10 هزار نفر در هر کیلومتر مربع به طور میانگین سکونت دارند. به دلیل همین تراکم جمعیت و ظرفیت محدود معابر این کلانشهر، دولت در موضوع مترو همکاری زیاد و ماندگاری داشت.
وی اضافه کرد: با هماهنگی بین شورای اسلامی شهر، شهرداری و نهادهای مختلف حکومتی تاکنون 1200 میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده که بیش از 80 درصد آن با مشارکت دولت بوده است. بخش زیادی از این دستاورد در سه سال گذشته رقم خورده است.
استاندار البرز تصریح کرد: تاکنون از سمت دولت 2000 میلیارد تومان به دارایی‌های شهرداری کرج اضافه شده که 700 میلیارد تومان آن مربوط به پروژه مترو و بقیه به پروژه کمربند شمالی کرج مربوط است.
وی اظهار کرد: جا دارد از کارگران، پیمانکار، مشاور، شهرداری، اعضای شورای شهر و دکتر نوبخت که در این پروژه همراهی خوبی داشتند تشکر کنم و امیدوارم متروی کرج هر چه زودتر به بهره‌برداری برسد.
نماینده عالی دولت در استان البرز با بیان اینکه در این مدت پروژه‌های نیمه تمام از قبل مانده توجه زیادی را به خود معطوف کرده بود، گفت: به همین دلیل نتوانستیم پروژه‌های جدیدی را برای استان تعریف کنیم. به عنوان نمونه دیروز پروژه هشتگرد-طالقان که از 22 سال پیش آغاز شده بود در این دولت به پایان رسید.
وی ادامه داد: رسانه‌ها باید در طول چند سال گذشته که وضعیت اقتصادی کشور بهتر بود اتمام این نوع پروژه‌ها را بیشتر مطالبه می‌کردند. همین پروژه متروی کرج نیز زمان زیادی از آغاز آن گذشته ولی با همتی که در این سه سال صرف شد مرحله اول آن رو به پایان است.

کدخبر: 54