یکشنبه، 26 دی 1400 - 12:19

انتخابی اسکی المپیک ۲۰۲۲ پشت سد برف البرز ماند

مدیر داخلی پیست بین المللی دیزین استان البرز گفت: مرحله نهایی رقابت های انتخابی اسکی آلپاین المپیک ۲۰۲۲ که قرار بود از امروز یکشنبه به میزبانی پیست بین المللی دیزین آغاز شود، به علت بارش برف لغو شد.

 صادق کلهر گفت: این دوره از رقابت ها قرار بود از امروز یکشنبه به مدت ۲ روز در پیست بین المللی دیزین برگزار شود که به  دلیل ادامه بارش زیاد برف لغو شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به تداوم بارش ها فردا نیز مرحله نهایی رقابت های گزینشی المپیک ۲۰۲۲ در پیست بین المللی دیزین برگزار نخواهد شد و زمان برگزاری آن در آینده نزدیک اطلاع رسانی می شود.

کلهر با اشاره به برگزاری المپیک زمستانی ۲۰۲۲ از اواسط بهمن ماه به میزبانی کشور چین اظهار داشت: به همین منظور رقابت های گزینشی در رشته آلپاین برای انتخاب و اعزام ورزشکاران به این المپیک در چند مرحله برگزار شد که مرحله نهایی آن قرار شده که به میزبانی دیزین برگزار شود.

در این دوره حدود ۵۰ ورزشکار از کشورمان و یک ورزشکار از کشور سوئیس در ۲ بخش آقایان و بانوان در رشته های مارپیچ بزرگ و کوچک حضور دارند.

پیست بین المللی دیزین در۷۰ کیلومتری شمال شرقی کرج دارای سه تله کابین، ۲ تله سیژ، هفت تله اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی است که مجهزترین پیست ایران به شمار می رود.
ارتفاع این پیست بین ۲ هزار و ۶۵۰ تا سه هزار و ۶۰۰ متر از سطح دریا بوده و بهترین زمان اسکی روی برف در آن اوایل آذر تا اواخر اردیبهشت ماه است، در پیست بین المللی دیزین ۲ هتل، ۱۹ کلبه و پنج رستوران وجود دارد.

کدخبر: 542