چهارشنبه، 12 خرداد 1400 - 08:50

باند اسکیمری البرز و تهران متلاشی شد

فرمانده انتظامی البرز گفت: فردی که به همراه سه تن از همدستانش، اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب ۲۰ نفر از شهروندان کرده بود، توسط مأموران پلیس فتا البرز دستگیر شد.

 

آیین باور- فرمانده انتظامی البرز گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و ادعای این که درحالی که کارت عابر وی در اختیار خودش است مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال از حساب وی برداشت انجام شده است، بلافاصله بررسی موضوع در دستورکار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

سردار عباسعلی محمدیان افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد که برداشت به صورت اینترنتی نبوده و به صورت فیزیکی از طریق دستگاه پوز و دستگاه ATM از حساب مالباختگان برداشت شده، که شک مأموران به کپی اطلاعات کارت بانکی مالباختگان از طریق اسکیمر به یقین تبدیل شد.

سردار محمدیان گفت: در ادامه تحقیقات ماموران با بررسی تراکنش‌های مالباخته متوجه شدند که نامبرده در محدوده پل فردیس اقدام به خرید میوه از یک پیکان وانت کرده که با بررسی مشخصات صاحب حساب میوه فروش مشخص شد که نامبرده از افراد سابقه دار در زمینه کلاهبرداری اسکیمری است.

وی افزود: با شناسایی مخفیگاه متهم در استان تهران و تحت نظر قرار دادن تحرکات وی مشخص شد که به همراه سه تن از همدستانش با استفاده از یک دستگاه اسکیمر در یک پیکان وانت میوه فروش دوره گرد در شهر‌های فردیس و شهریار با سرقت اطلاعات و کپی کارت بانکی بیش ۲۰ نفر از شهروندان، مبلغ پنج میلیارد ریال از حساب آن‌ها برداشت کرده است.

سردار محمدیان افزود: در تحقیقات تکمیلی ماموران با تلاش شبانه روزی و به کارگیری اقدامات پلیسی مخفیگاه هر چهار کلاهبردار را در استان تهران شناسایی کرده و با دریافت نیابت قضائی در عملیات‌های جداگانه همه آن‌ها را دستگیر کردند.

او گفت: در بازرسی از مخفیگاه این کلاهبرداران تعداد زیادی کارت خام بانکی، دستگاه اسکیمر و سایر لوازم ملزوم برای کلاهبرداری اسکیمری کشف شد.

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: متهمان در مواجهه با مدارک و مستندات دقیق ماموران به کپی کردن از کارت ۵۰ نفر از شهروندان اعتراف کرده که تاکنون به برداشت غیر مجاز از کارت بانکی ۲۰ نفر از آن‌ها به ارزش پنج میلیارد ریال اقرار کرده اند.

 

 

کدخبر: 55