شنبه، 02 بهمن 1400 - 12:44

شهر جدید هشتگرد نیازمند نظارت بر مشکلات ساخت مسکن و زیرساخت

/تداخل دو مجموعه در ارائه خدمات شهری به مردم مشکل زا شده است

سرپرست شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در کشور با بیان اینکه اقدام ملی مسکن، جهش تولید و همچنین نهضت ملی مسکن سه مقوله مهم در حوزه ساخت مسکن است که بدون همکاری و تعامل دستگاه های استانی محقق نمی شود، گفت: این مهم رسالت سنگینی است که باید با تامین زیرساخت های مورد نیاز به عنوان مهمترین طرح دولت مورد توجه مسئولان استان قرار گیرد.
علیرضا جعفری با بیان این مطلب در جلسه بررسی و رسیدگی به مشکلات شهر جدید هشتگرد که به ریاست استاندار البرز برگزار شد، اظهار داشت: شهر جدید هشتگرد یکی از سایت های مهم در حوزه ساخت مسکن استان است که خوشبختانه به دلیل ظرفیت های بالقوه ای که دارد می تواند بخش قابل توجهی از نیاز مردم استان به مسکن را تامین کند.
وی افزود: در حال حاضر در زمینه ارائه خدمات شهری در این منطقه مشکل عمده ای وجود دارد که به دلیل تداخل در شرح وظایف، شاهد ناهماهنگی های متعددی هستیم که باید از سوی نماینده عالی دولت در استان تعیین تکلیف شود.
این مسئول خاطر نشان کرد: در حال حاضر شرکت عمران شهر جدید هشتگرد و همچنین شهرداری شهر جدید به عنوان دو ارگان در حوزه خدمات شهری دچار تداخل در شرح وظایف شدند که امید می رود با اتخاذ تدابیر مناسب، بتوان خدمات شایسته ای به مردم منطقه ارائه کرد.
جعفری با تاکید بر اینکه در این خصوص شرکت عمران شهر جدید هشتگرد پشتیبانی لازم را از شهرداری خواهد کرد، افزود: در حال حاضر شورا و شهرداری در حوزه درآمد و هزینه موضوعاتی را مطرح میکنند که می توان با تعامل و همکاری این موضوع را حل و فصل کرد چراکه حوزه شهرداری حوزه ای تخصصی در زمینه توسعه و عمران شهری است که باید از سوی شهرداری مدیریت شود.
سرپرست شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در کشور، در ادامه سخنان خود خواستار تسریع در انجام امور پروژه های ستاد فرمان امام(ره)، تعیین تکلیف بیمارستان شهرجدید پس از گذشت ۸ سال از آغاز عملیات آن، الحاق بخش هایی از منطقه به محدوده شهری، تسریع در صدور مجوزهای شورای استانی، تغییر کاربری ها، صدور مجوز ساخت شهرک و انجام مطالعات آن، تعیین تکلیف تقسیمات سیاسی، طرح تفصیلی شهرجدید و رفع مشکلات مترو هشتگرد و همچنین رسیدگی به مشکلات تعاونی های مسکن منطقه شد و اظهار امیدواری کرد با نگاه ویژه استاندار البرز و تجارب ارزنده وی در حوزه مدیریت شهری گام های موثری در جهت رفع مشکلات شهر جدید هشتگرد برداشته شود.

 

مشکلات شهرجدید هشتگرد گام به گام ولی محسوس باید حل شود

 باید کیفیت زندگی و سرانه ها را در البرز ارتقا دهیم. مشکلات فراوان و انباشته هستند باید با اهتمام ویژه ای وارد میدان شویم. ساماندهی شهرجدید هشتگرد به نگاه ملی نیاز دارد
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: باید طی نشست های مستمر به حل موضوعات و ارتقا زیرساخت های شهر جدید هشتگرد بپردازیم و گام به گام جلو برویم ولی ظرف مدت کوتاهی شاهد تحول باشیم.

وی ادامه داد: شهر جدید هشتگرد فاقد بسیاری از امکانات ضروری است از این رو بارگذاری جمعیت متناسب با زیرساخت ها صورت نگرفته است.
عبداللهی گفت: سرانه های بهداشتی و درمانی، آموزشی، فضای سبز، حمل و نقل، فروشگاه های لوازم ضروری مردم و... در این شهر در پایین ترین سطح ممکن است.
وی افزود: تعاونی ها در شهرجدید هشتگرد با مشکلات و اختلافات فراوانی مواجه هستند.
استاندار البرز گفت: در این منطقه می توانیم با ارتقا زیرساخت ها، فازهای جدید را ایجاد کنیم تا برای مسکن ملی اقدام اساسی داشته باشیم.
وی افزود: البرز دارای متراکم ترین شهرها در کشور است و این امر نیازمند توجه ویژه ای است.
عبداللهی گفت: برای ارتقا سهم البرز از آب و برق وارد رایزنی های ملی شده ایم.
وی افزود: برای ساخت مسکن ملی باید مصالح و ساخت با کیفیت را در دستور کار قرار دهیم که مردم بتوانند با اطمینان و امنیت در آن زندگی کنند.
استاندار البرز گفت: باید طی نشست های مستمر به حل موضوعات و ارتقا زیرساخت های شهر جدید هشتگرد بپردازیم و گام به گام جلو برویم.

کدخبر: 550