دوشنبه، 04 بهمن 1400 - 08:01

نماینده‌ ایران به راحتی تنیسور میزبان را از پیش رو برداشت

شگفتی سازی دختر کرج، در گرند اسلم استرالیا

مشکات الزهرا صفی نماینده خوب کشورمان در نخستین مسابقات گرند اسلم سال ۲۰۲۲ نخستین دیدار خود را با پیروزی آغاز کرد.

مشکات الزهرا صفی در نخستین دیدار خود در رقابت های معتبر گرند اسلم موفق شد با نتیجه ۲ بر صفر از سد نماینده میزبان عبور کند .

در ست نخست صفی با نتیجه ۴-۶ مقابل انجا نایار از استرالیا به پیروزی دست یافت و این دیدار در ست دوم با نتیجه ۳ -۶ به سود ایران به پایان رسید .

نخستین گرند اسلم سال نو میلادی ۲۹ دی ماه با حضور برترین های دنیای تنیس در استرالیا آغاز شد که مشکات الزهرا صفی با پیروزی در این دیدار به مصاف برنده نمایندگان بلژیک یا قزاقستان می رود.

یاد آور می شود: صفی پس از کسب چندین عناوین قهرمانی و‌ نایب قهرمانی در تور های جهانی تنیس ، با رسیدن به جایگاه ۷۴ دنیا به عنوان نخستین جوان ایرانی پا به مسابقات معتبر گرند اسلم گذاشت.

مشکات الزهرا صفی, (Meshkatolzahra Safi) تنیسور ایرانی و ورزشکار تیم ملی تنیس بانوان ایران متولد دهه ۸۰ در کرج است. او که از کودکی ورزش تنیس را آغاز کرده، هم اکنون در عضو تیم ملی جوانان تنیس زنان ایران است که در سال ۲۰۲۲ در لیست صد تنیسور برتر دنیا از سوی فدراسیون جهانی تنیس ( ITF ) رنکینگ برترین های دنیا در رده سنی جوانان قرار گرفت.

بیوگرافی مشکات الزهرا صفی

سوابق و افتخارات

مشکات الزهرا صفی تینس را از آکادمی آپت ایران آغاز کرد و بیش از ۵ سال است که در آکادمی تنیس آپت و زیر نظر ۲ مربی اهل کراوسی به نام‌های «تونی اندروویچ» و «وردان لوبیچیک» فعالیت می‌کند.

او در ۷ دوره مسابقه جهانی در یک سال اخیر و ۶ قهرمانی در مسابقات را به دست آورده و با وجود این که هنوز از مرز ۱۸ سال عبور نکرده اما در سطح خود، میدان دیده، با تجربه و آماده برای تجربه‌های بزرگ‌تر است.

 

زندگینامه مشکات الزهرا صفی

مشکات صفی با کسب حد نصاب لازم به عنوان‌ اولین ایرانی موفق به حضور در رقابت های معتبر گرند اسلم جوانان شد .

این مسابقات هر سال به عنوان‌ نخستین گرند اسلم سال به میزبانی استرالیا برگزار می شود.

مقام قهرمانی

مشکات، تنیسور آکادمی آپت ایران در مسابقات تور جهانی زیر ۱۸ سال تنیس «شیکمنت» شرکت کرده بود به مقام قهرمانی دست یافت و این قهرمانی مسیر او به سمت گرنداسلم را هموار کرد.

او دیدار نهایی این پیکارها به مصاف «آروژان ساگاندلیکوف» رفت و موفق شد ضمن برتری مقابل حریف خود، به مقام قهرمانی این رقابت‌ها دست پیدا کند.

نماینده تنیس ایران سال آینده به عنوان نخستین ورزشکار ایرانی در رده سنی زیر ۱۸ سال احتمالاً در مسابقات گرند اسلم اوپن استرالیا حضور خواهد یافت.

مشکات ملی پوش تنیس پیش از این قهرمانی با ۳۰۶ امتیاز در رده ۲۱۸ رنکینگ جهانی جای داشت؛ اما نماینده شایسته تنیس ایران با این قهرمانی و کسب ۱۷۰ امتیاز در رده بندی جدید فدراسیون جهانی تنیس، به رتبه ۱۳۷ جهان رسید. و حالا در سال ۲۰۲۲ در رتبه 74 رنکینگ جهانی قرار دارد.

صفی از نظر شرایط سنی یک سال دیگر نیز در رده سنی جوانان حضور خواهد داشت و سپس به رده سنی بزرگسالان ارتقا پیدا میکند

او همچنین مقام قهرمانی و مدال طلای رقابت‌های تور بین المللی تنیس زیر ۱۸ سال کیشرا به دست آورده است

قرار گرفتن در ۱۰۰ تنیسور برتر دنیا

قرار گرفتن او در رده ۸۷ رنکینگ جهانی نشان می‌دهد مشکات صفی هم‌اکنون مهم‌ترین سرمایه برای تنیس ایران و پشتیبانی از او یک ضرورت است.

مشکات الزهرا صفی از ایران از سوی فدراسیون جهانی تنیس ( ITF ) رنکینگ برترین های دنیا در رده سنی جوانان اعلام شد که بر این اساس مشکات الزهرا صفی تنیسور جوان کشورمان موفق شد با کسب حد نصاب لازم به عنوان صد تنیسور برتر دنیا معرفی شود.

نماینده کشورمان پس از کسب نتایج‌ درخشان در مسابقات تور جهانی زیر ۱۸ سال موفق شد برای نخستین بار نام خود را در بین ۱۰۰ تنیسور برتر دنیا مطرح کند و با اعلام فدراسیون جهانی در جایگاه ۸۷ دنیا قرار گیرد.

تاکنون هیچ‌ یک‌ از بازیکنان ایرانی موفق به کسب این عنوان ارزشمند نشده بودند.

کدخبر: 555