چهارشنبه، 13 بهمن 1400 - 14:50

عبور و مرور کامیون در راه های شهری استان البرز ممنوع شد

سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: به دلیل افزایش آلاینده ها و وارونگی هوا، تردد کامیون ها در معابر شهری این استان ممنوع شد.

 سرهنگ حمدالله رحمتی پور گفت: از امروز چهارشنبه تا روز شنبه هفته آینده تردد هرگونه وسایل نقلیه سنگین در معابر شهری استان ممنوع شده است.

او افزود: طرح برخورد با خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی در همه فصول سال ادامه دارد اما در ۶ ماه دوم سال به دلیل آلودگی بیشتر در کلانشهر ها، این طرح ها با شدت بیشتری انجام می شود.

رحمتی پور تصریح کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی هر سال در فصول مختلف سال به علت پایداری وارونگی هوا اقدام به اجرای طرح تشدید برخورد با وسایل نقلیه آلاینده می کند.

او گفت: خودروهایی که عمر آن ها کمتر از چهارسال باشد نیازی به معاینه فنی ندارند اما بالای چهار سال باید برگه معاینه فنی دریافت کنند.

رحمتی پور تاکید کرد: با توجه به وضعیت هوای استان البرز انتظار می رود شهروندان ضمن افزایش استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برای  انجام معاینه فنی خودروهای خود و رفع نواقص فنی آنها اقدام کنند.

سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی البرز افزود: اکنون ۱۱ مرکز معاینه فنی خودرو در استان البرز فعال است که از این تعداد یک مرکز در شهرستان ساوجبلاغ، سه مرکز در نظرآباد و بقیه در کرج قرار دارند که مردم می توانند برای معاینه فنی خودروهای خود به این مراکز مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: چنانچه وسیله نقلیه دارای نقص فنی باشد و ادامه حرکت آن سبب آلودگی بیشتر شود، توقیف و به تعمیرگاه منتقل کنند.

کدخبر: 581