پنجشنبه، 14 بهمن 1400 - 08:55

بازداشت سارق میلیاردی ارز دیجیتال البرز

رییس پلیس فتا البرز گفت: فردی که با شیوه‌ای خاص از حساب یکی از ساکنان البرز به صورت غیرمجاز ارز دیجیتال برداشت کرده بود در این استان دستگیر شد.

رییس پلیس فتا البرز گفت: فردی که با شیوه‌ای خاص از حساب یکی از ساکنان البرز به صورت غیرمجاز ارز دیجیتال برداشت کرده بود در این استان دستگیر شد.

 سرهنگ رسول جلیلیان گفت: در پی ارجاع پرونده ای به پلیس فتای البرز مبنی بر برداشت غیرمجاز ارز دیجیتال از حساب کاربری یکی از شهروندان بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

او ادامه داد: در بررسی های اولیه مشخص شد که شخصی ناشناس به صورت کاملا حرفه ای با خرید سرور اختصاصی از یکی از کشورهای غربی اقدام به ورود به حساب کاربری مالباخته در یکی از صرافی ها کرده و پس از چند دقیقه تعدادی رمزارز به ارزش بیش از پنج میلیارد ریال از حساب وی سرقت کرده است.

جلیلیان افزود: به رغم محدویتهای موجود در دسترسی به نحوه انتقال رمزارزها با انجام اقدامات کارشناسی موفق به شناسایی متهم اصلی پرونده که اقدام به انتقال رمزارزها کرده بود شده و با شناسایی مخفیگاه وی نامبرده در شهرستان کرج دستگیر کردند.

او گفت: با دستور مقام قضایی رمزارزهای به سرقت رفته به حساب کاربری مالباخته بازگشت و متهم با حکم مقام قضایی با صدور قرار سنگین روانه زندان شد.

رییس پلیس فتا البرز تصریح کرد: برخی افراد متاسفانه رمز عبور ۱۲ کلمه رمز دیجیتال خود را در گوشی تلفن همراه خود ذخیره می کنند که این پیامدهای منفی ایجاد می کند.

او تاکید کرد: در چنین شرایط امکان سرقت و یا هک گوشی وجود دارد که با وجود رمز در گوشی سارقان می توانند به راحتی به کیف پول و تمام موجودی حساب کاربران دسترسی و مبالغ حساب را سرقت کنند.

جلیلیان گفت: کاربران استفاده از ارز دیجیتال حتما از کیف پول دیجیتال مطمئن استفاده تا گرفتار کلاهبرداران نشوند.

رییس پلیس فتا البرز افزود: برخی افراد در شبکه های اجتماعی اقدام به مشاوره و یا راهنما در زمینه ارز دیجیتال کرده که توصیه می شود به هیچ وجه فریب این افراد را نخورده تا گرفتار درگاه فیشینگ و یا مورد هک قرار نگیرند.

کدخبر: 584