پنجشنبه، 14 بهمن 1400 - 10:46

تجربه موفق نمایشگاه‌های تهران باید در استان‌ها آغاز شود

وزیر میراث‌فرهنگی: نمایشگاه آغاز راه است و این تجربه موفق که نقش مهمی در آگاه‌سازی جامعه به ارزش‌های ملی، هویتی و تمدن متعالی ایران دارد، باید به شیوه‌های مختلف در استان‌ها آغاز شود.

 متن پیام  سید عزت الله ضرغامی به مناسبت پایان پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی‌وپنجمین ملی صنایع‌دستی تهران به این شرح است:

«پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی‌وپنجمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی تهران به پایان رسید.
خوشبختانه رویکرد‌های جدید و نوآورانه، مورد توجه و استقبال کارشناسان و مردم قرار گرفت.
هرچند محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا، انجام برخی اقدامات مفید و دیدنی را از برگزارکنندگان سلب کرد، ولی با رعایت همین چارچوب، کارنامه متفاوت و قابل قبولی ارائه شد.
از همه‌ی هنرمندان و فعالان حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی، مدیران و مقامات ارشد کشوری، اداره‌کنندگان غرفه‌ها، همکاران استانی، مسئولان اجرایی، اصحاب رسانه، مهمانان خارجی و به ویژه مردم عزیزمان که ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با حضور گرم و اظهار محبت‌های فراوان‌شان، دلگرمی خاصی به فرزندان خدمتگزار خود در وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دادند، صمیمانه قدردانی می‌کنم.
آغاز راه است و این تجربه موفق که نقش مهمی در آگاه‌سازی جامعه نسبت به ارزش‌های ملی، هویتی و تمدن متعالی ایران عزیز دارد، باید به شیوه‌های مختلف در استان‌ها آغاز شود و این شور و نشاط مقدسی که با موسیقی‌های آیینی، شادی و امیدواری را به جامعه تزریق می‌کند، تداوم و ارتقا یابد.
گردشگری حق طبیعی همه آحاد ملت است و صنایع و مهارت‌ها و هنر‌های دستی هم، مورد توجه مردم هنرشناس است.
باید به این مطالبه بزرگ ملی، پاسخی درخور بدهیم.
هرچند که در برگزاری موفق این نمایشگاه تعداد زیادی از مدیران و همکاران عزیز ما در وزارت‌خانه، تلاش شبانه‌روزی داشتند، ولی لازم می‌دانم از جناب آقای دکتر شالبافیان معاون محترم گردشگری و سرکار خانم دکتر محمودیان معاون محترم صنایع‌دستی و همکاران پرتلاش آنان، سپاسگزاری ویژه داشته باشم.»
پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته و سی‌وپنجمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی تهران که ۹ بهمن آغاز به کار کرده بود، امروز به کار خود پایان داد.

کدخبر: 586