شنبه، 16 بهمن 1400 - 13:11

فقط مدارس ابتدایی و متوسطه اول غیرحضوری خواهند بود

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: با توجه به شیوع گسترده سویه اومیکرون در کشور و به تبع آن البرز و اینکه سنین پایین نیز در معرض خطر هستند، به مدت دو هفته مدارس ابتدایی و متوسطه اول به صورت غیرحضوری و متوسطه دوم و دانشگاه ها نیز به صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) به فعالیت خود ادامه دهند.

مدارس ابتدایی و متوسطه اول غیرحضوری و متوسطه دوم و دانشگاه ها در البرز به صورت ترکیبی فعال باشند
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، مجتبی عبداللهی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که روز شنبه برگزار شد، افزود: با توجه به سرعت همه گیری سویه اومیکرون رعایت شیوه نامه های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و تزریق دوز دوم و سوم کرونا به جد مورد تاکید است.
وی ادامه داد: در شرایط حساسی قرار داریم چراکه از طرفی با شیوع سریع سویه جدید کرونا و آغاز موج ششم این بیماری مواجه هستیم و از سوی دیگر مناسبت های ملی و مذهبی و تعطیلات نوروز را در پیش داریم.
عبداللهی گفت: تمامی مردم، بسیج، صنوف، فعالان اجتماعی و... به طروق مختلف باید به کمک کادر بهداشت و درمان بشتابند.
وی افزود: کانون های مختلف تبلیغاتی، اطلاع رسانی و به ویژه صدا و سیمای استان باید در راستای اقناع سازی افکار عمومی و تبیین و تشریح شرایط گسترش بیماری پویاتر شوند.
استاندار البرز با بیان اینکه تعداد مراجعان با علائم کرونا به بیمارستان ها و همچنین بستری ها بشدت افزایش یافته، گفت: متاسفانه کودکان و افراد سنین پایین تر نیز به شدت درگیر می شوند از این رو با توجه به پایین بودن ایمنی کودکان، باید در راستای پیشگیری از ابتلا، تدابیر لازم را داشته باشیم.
وی افزود: ارائه خدمات در صنوف و ادارات مشروط به داشتن کارت واکسن و ماسک باشد و این امر با جدیت بیشتری دنبال شود.
عبداللهی گفت: در برگزاری جشنواره ها، جلسات و اجتماعات باید دقت کافی را داشته باشیم و تنها 20 درصد فضا را جمعیت تشکیل دهند و البته اجتماعات غیرضرور برگزار نشوند.
وی افزود: مدارس ابتدایی و متوسطه اول به مدت 2 هفته به صورت غیرحضوری و متوسطه دوم و دانشگاه ها نیز بنا به صلاحدید کادر آموزشی به صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) فعالیت داشته باشند.

کدخبر: 592